“Ishte yll që shkëlqente”/ Flet partneri i mjekes që humbi jetën në Gjermani: Donim të martoheshim, të kishim fëmijë

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Një ngjarje e rëndë ndodhi në Gjermani, ku një mjeke shqiptare e quajtur Eneida Doko, 34 vjeç humbi jetën në një aksident rrugor. Lajmi u bë me dije nga gazeta gjermane BILD.

Ajo po udhëtonte të enjten me Merdecesin e saj të ri GLA. Për shkak se po nxitonte, ajo humbet kontrollin e mjetit, godet një ishull trafiku dhe përplaset me një shtyllë betoni me forcë.

Sipas dëshmive të personave që u ndodhën në vendgjarje, makina ka fluturuar disa metra në ajër dhe më pas përfundoi në kanal. Pasi morën vesh lajmin, ekipet e emergjencës nxituan drejt vendngjarjes dhe tentuan ta mbanin në jetë 34-vjeçaren, duke ia dalë për disa minuta.

Por më pas ajo ndërroi jetë në spital. Partneri i saj gjerman tha se ajo ishte një yll që shkëlqente dhe shpërndante lumturi kudo.

Ai deklaroi se ata donim të martoheshim, të kishim fëmijë.

Eni ishte mjeke psikiatre dhe u largua nga Shqipëria në vitin 2016. Sipas partnerit të saj, ajo fliste në mënyrë të shkëlqyer 5 gjuhë dhe gjermanishten kishte arritur ta mësonte për një vit. Ndërkohë autoritetet po punojnë për zbardhjen e plotë të shkaqeve të aksidentit.

Të fundit

“Do doja që të m’i kishte thënë problemet”, Babai dedikim për 18-vjeçaren e njohur që kreu vetëvrasje

Një 18-vjeçare e njohur në TikTok, Dazharia Shaffer, ka kryer vetëvrasje. "Unë dua t’i falënderoj të gjithë për dashurinë...

Ekspertët britanikë ngrenë alarmin: Varianti i ri i Covid do të përhapet në të gjithë botën

Varianti i koronavirusit që u shfaq për herë të parë në Kent mund të bëhet lloji dominues i virusit kudo në botë, ka parashikuar...

“Shqiptarët kanë prejardhje turke”, të rinjtë djegin para Ministrisë së Arsimit librin që i mohon origjinën

Përfaqësues të opozitës shqiptare në Maqedoninë e Veriut kanë zhvilluar një aksion simbolik para Ministrisë së Arsimit, ata kanë djegur librin e gjeografisë për...

Habit aktori: Dua partnere seksi, se inteligjente nuk ka. Ja vendi më i çuditshëm ku kam bërë seks

Rezart Veleshnja është mjaft i rezervuar për jetën e tij private, por në një intervistë për “After Party” ka zbuluar disa detaje intime. Aktori i...

Padia për emërimin e ministrave/ Rama e Meta përballen në “Kushtetuese” një muaj para zgjedhjeve

Kryeministri Edi Rama dhe presidenti Ilir Meta do të përballen për herë të parë në gjykatë më 25 mars 2021. “Reporttv” raporton se gjykimi do...

Lajme të tjera

Web TV