E çuditshme! Ndërron jetë nga i ftohti i pastrehu, në llogari 100 mijë euro

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Historia gati e pamundur e Umberto Quintino Diaco, burrit të pastrehë, i cili vdiq në një trotuar nga i ftohti në Milano ka çuditur Italin, pasi në llogarinë e tij bankare kishte shumën prej 100 mijë eurosh.

Burri 75-vjeçar është gjetur javën e kaluar nga policia e qytetit pranë një stacioni treni, i “varrosur” nën lecka dhe nën një strehë të improvizuar.

Historia e Umbertos, duket gati e pamundur pasi hetuesit kanë gjetur në llogarinë e tij bankare 100 mijë euro si dhe zbuluan se ai merrte një pension prej 750 eurosh në muaj nga shteti gjerman.

Ai kishte në posedim edhe një shtëpi në Kalabri si dhe dy makina por kishte vendosur të jetonte rrugëve të qytetit nën veshjen dhe jetën e një të pastrehu.

Umberto mund të bënte një jetë të denjë dhe të kishte një të ardhme ndryshe por ai zgjodhi të bënte një jetë prej “fantazme” rrugëve të qytetit dhe të linte veten në një gjendje mjerane


Të fundit

Merr më shumë se Neymar/ Zbulohet kontrata e re me Leo Messit me PSG, ja shuma që do të përfitojë

Leo Messi do të shkojë te Paris Sant German, PSG. Mediat ndërkombëtare shkruajnë se ai ka arritur akordin për...

“Shumë të dhëna do të bëhen publike”/ Paralajmërimi i Lorenc Vangjelit para disa kohësh që u vërtetua nga vetë Berisha

Në një artikull tepër interesant para disa kohësh, analisti i njohur i Fjala.al, Lorenc Vangjeli rendiste një sërë argumentash duke rrëzuar teorinë që ndoshta...

Italia në luftë me zjarret, Sicilia shpall gjendjen e jashtëzakonshme

Italia vijon ‘luftën’ me vatrat e zjarrit, ndërsa meteorologët kanë parashikuar temperatura jashtëzakonisht të larta për ditët në vazhdim. Sipas mediave të huaja, më kritike...

Dogji një sipërfaqe toke me ullinj në fshatin Gjorm, shpallet në kërkim 42-vjeçari

Një 42 vjeçar është shpallur në kërkim nga policia e Vlorës pasi akuzohet se ka djegur një sipërfaqe me ullinj në fshatin Gjorm. Sipas informacioneve...

Serbi Bregoviç në Korçë/ Plani i Noizy-t për prishjen e koncertit

Reperi i njohur Noizy ka bërë një tjetër reagim mbi ftesën që i është bërë këngëtarit boshnjak me identitet kombëtar serb, Goran Bregovic, për...

Lajme të tjera

Web TV