Zgjerohet harta e vaksinimit në Shqipëri, procesi nis sot në Shkodër dhe Vlorë

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

7020 doza të tjera të vaksinave anti-COVID të kompanisë Pfizer mbërritën mbrëmë në Shqipëri. Sot pritet që të nisë procesi i vaksinimit edhe në rrethe, kryesosht në Shkodër dhe Vlorë.

Kryeministri Rama do të jetë i pranishëm në Shkodër në orën 9:00.

Fushata e vaksinimit do të kryhet në pallatin  sportit “Qazim Dervishi” në Shkodër, Mësohet së në këtë fazë të parë do të jenë në total 1100 vaksina nga 7020 që mbërritën në Shqipëri. Proçesi i vaksinimit do të nisë edhe në qytetin e Vlorës, ku kanë mbërritur 1500 vaksina.  Edhe në këtë qytet vaksinimi do të kryhet në ambientet e pallit të Sportit , ku fillimisht do të nisë me bluzat e bardha, për tu shtrirë më pas në të gjithë jugun.

Edhe në këtë qytet do të jetë prezente ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu.

 

 

Të fundit

Përmbyset anija nga moti i keq, humbin jetën 6 persona dhe zhduken disa të tjerë

Gjashtë persona ndërruan jetë dhe 12 të tjerë janë zhdukur pasi një anije tregtare u përmbys disa milje në...

Gjendet i vdekur një 54-vjeçar në Tiranë

Një 54-vjeçar është gjetur i pajetë në rrugë, pasi është përplasur nga një automjet. Ngjarja e rëndë ka ndodhur dje në rrugën Tiranë-Ndroq, në...

Ngjarja në Mamurras/ Sherri ndodhi pasi policët tentuan të kontrollojnë një lokal

Shërbimi për Çështjet e Brendshme dhe Ankesat ka dhënë detaje për ngjarjen e ndodhur një ditë më parë në Mamurras, ku mbetën të plagosur...

Bllokimi i kanalit të Suezit, Egjipti kërkon dëmshpërblimin marramendës

Egjipti po kërkon 900 milionë dollarë dëmshpërblim pas bllokimit të Kanalit të Suezit në fund të muajit mars dhe anija kontejner që e shkaktoi...

Plagosi 2 kolegët dhe një qytetar, arrestohet oficeri i patrullës në Mamurras

Vihet në pranga autori i plagosjes së dy efektivëve të policisë një ditë më parë në Mamurras. Sipas ‘abcnews’, policia ka arrestuar David Madani...

Lajme të tjera

Web TV