Horokopi për ditën e sotme, 3 maj 2021

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Dashi
Dëgjo me kujdes kur merr udhëzime sot. Mendja juaj mund të mos jetë aq e mprehtë sa zakonisht. Nëse nuk jeni të kujdesshëm, mund të dilni në rrugën e gabuar dhe të përfundoni duke nisur gjithçka nga e para. Mos u tremb dhe mos ki turp të bësh pyetje.

Demi
Një ndjenjë e shtuar e romancës së idealizuar mund t’ju godasë sot. Nëse nuk jeni aktualisht i dashuruar, kini kujdes! Ai person i ri i mrekullueshëm që sapo keni takuar mund të ketë një anë të fshehur. Nëse jeni aktualisht i në një lidhje, prisni një gëzim të përkohshëm.

Binjaket
Diçka që mendoni se ju nevojitet shumë tani, është fshehur shumë mirë. Ju mund ta kontrolloni shtëpinë për të dhe ta çmendni veten gjatë procesit. Nëse është kështu, ulu për një moment dhe përpiqu të mbledhësh mendimet e tua. Nëse nuk mundesh, lëre tani. Mund ta gjeni rastësisht.

Gaforrja
Mos dëgjo thashetheme sot. Çdo thashethem që po përhapet ka të ngjarë të bazohet në supozime të rreme dhe krejtësisht jashtë sferës së realitetit. Megjithatë dikush që pëlqen të flasë është shumë bindës! Merrni gjithçka që dëgjoni me një sens humori pa u shqetësuar për ato që dëgjoni.

Luani
Disa momente luksoze që keni pasur dëshirë t’i përjetoni mund të duken shumë joshëse sot. Sigurohuni që jeni vërtet të gatshëm dhe të aftë të shpenzoni paratë për t’i marrë ato. Mendoni me kujdes para se të fshikulloni kartën tuaj të kreditit. Luksi nuk është gjithnjë humbje parash.

Virgjeresha
Trazira emocionale mund të mbingarkojë objektivitetin tuaj të zakonshëm dhe sensin e mirë sot. Problemet familjare mund të rëndojnë në mendjen tuaj, pasi komunikimi midis jush dhe anëtarëve të familjes mund të mungojë. Ju mund të mos ndiheni në kontakt me atë që po ndodh.

Lexo edhe :  Shahini "thumbon" Kurtin: Kur bënte opozitën në Tiranë, të ndalonte në një qendër vaksinimi të mësonte si menaxhohet procesi

Peshorja
Imagjinata juaj duhet të fluturojë lart sot. Pavarësisht nëse merreni me shkrim, muzikë ose vallëzim, shfrytëzoni maksimalisht frymëzimin tuaj krijues. Nëse jo, idetë tuaja mund të zhduken sapo të shfaqen. Me paratë do të një raport jo shumë pozitiv sot.

Akrepi
Aspekti profesional mund të paraqitet i vështirë sot. Disa pengesa artificiale mund të shkaktojnë nervozizëm tek ju duke ju bërë të reagoni në mënyrë të gabuar. Sa i përket aspektit sentimental do të ndiheni i plotësuar në shoqërinë e partnerit.

Shigjetari
Konfuzioni mund të pengojë gjithçka që shpresoni të arrini sot. Mundohuni të jeni të përqendruar dhe vetvetja në mënyrë praktike dhe objektive. Bëni një listë të gjërave që duhen bërë. Ndonjëherë kjo është e gjitha që nevojitet për të përfunduar punët.

Bricjapi
Miqtë dhe paratë rrallë përzihen. Sot një mik i ngushtë mund të kërkojë një mbështetje financiare nga ju. Mendoni me kujdes. Ndoshta ju mund të ofroni një punë ose ta prezantoni mikun tuaj me dikë tjetër që mund të ndihmojë. Jini krijues dhe do të gjeni një zgjidhje që funksionon për të gjithë.

Ujori
Një ndjenjë e çuditshme, shqetësuese mund t’ju mundojë sot. Sikur nuk mund të mbani mend diçka që duhet të bëni. Mos e çmend veten për këtë. Pasi të kuptoni se për çfarë bëhet fjalë, ju ndoshta do të ndiheni përsëri të lirë.

Peshqit
Ju keni plane të mëdha dhe ëndrrat tuaja mund t’ju ndalojnë t’i kushtoni vëmendje punës suaj. Mos u stresoni shumë. Ju kurrë nuk keni humbur një afat, kështu që e dini që në një mënyrë ose në një tjetër do të bëni gjithçka për t’u marrë me angazhimet tuaja.


Të fundit

Skandali me abuzimin seksual të një nxënësje në klasë të parë në kryeqytet, reagon ashpër policia

Policia e Kosovës ka reaguar pas publikimit të një videoje në disa portale, sipas së cilës pretendohet se ka...

Elgit Doda bën deklaratën e fortë: Kush po është i papunë, po merret me këngë

Artisti i njohur, Elgit Doda, është tejet i pëlqyer për të gjitha projektet e tij muzikore. Ai në rrjete sociale është shumë aktiv, duke sjell...

Tea shokoi mbarë opinionin publik: Jam në muajin e gjashtë…

Pas vëmendjes së madhe në rrjet, sùlmeve e akùzave, Tea aktualisht po shijon pushimet në Dubai. Tea Trifoni, një nga konkurentet më të dashura për...

Një tmerr i vërtetë/ Nxënësja e klasës së parë ngacmohet seksualisht në kryeqytet, reagon drejtori i shkollës

Raportohet për një sulm seksual ndaj një nxënësje të klasës së parë në Prishtinë Sot në media është raportuar për një rast të dhunës seksuale...

Aksident tragjik në qytetin shqiptar, makina përplas për vdekje këmbësorin 73-vjeçar

Një aksident i rëndë ka ndodhur në Tetovë ku shtetasi me inicialet J.K, 73 vjeç ka mbetur i vdekur pas goditjes së marrë. Siç njoftojnë...

Lajme të tjera

Web TV