“E mban veten si perëndimor, por nuk bëri asnjë akt të tillë!”/ Harxhi sfidon Bashën: Zgjidh arenën për përballjen publike

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Kandidatja për kreun e PD Edith Harxhi tha se Lulzim Basha ka marrë peng partinë dhe e gjithë administrate punon vetëm për të. Ajo tha se programi që do të prezantojë për ringritjen e PD bazohet në parimet dhe idealet e 1990, ndërsa tha se ky program do të sjellë reformimin e PD dhe përfundimin e tranzicionit të PD.

“Nuk e mendoj dot në asnjë moment të tërhiqem nga gara pavarësisht pengesave. Partia është marrë peng dhe administrata punon vetëm për një person Lulzim Bashën. Pavarësisht gjithçkaje vazhdojmë të këmbëngulim për reformimin e PD. Të gjitha çështjet diskutohen në grup dhe jo në mënyrë personale siç i merr Basha.

Unë nuk i marr votën demokratëve por ata do më japin votën mua sepse do besojnë tek unë, te programi im, te ringritja e PD mbi idealet e viteve 90 dhe ky program do të jetë një fillim i ri për PD dhe përfundim i tranzicionit shqiptar pas 4 humbje seriale të PD dhe një lider që pretendonte të ishte perëndimor, por nuk bëri asnjë akt të tillë. Çfarëdo që të ndodh ky grup do të jetë unik dhe do të vazhdojë të punoj në çdo kohë. Më 14 qershor jam e sigurt që Lulzim Basha do të vihet përballë një surprizë të madhe”, tha Harxhi.

Ajo shtoi se do të donte përballje publike me Lulzim Bashën , por ai e refuzon këtë gjë. Harxhi tha se e sfidon duke i bërë thirrje që ta zgjedhje vetë ai vendin se ku do të zhvillohet ky debat.

“Për sa i përket debatit publik unë do doja ta bëja me Lulzim Bashën, por ai e ka refuzuar, i bëj thirrje e sfidoj që të gjejë vendin dhe arenën se ku do ta bëjë këtë debat publike, do ishte në të mirë të PD që Basha atë mbajë fjalën për të bërë transparencë para publikut me programin më të mirë dhe të lejojë shqiptarët të votojnë kush është programi më i mirë dhe programi i duhur”, theksoi Harxhi.


Të fundit

“E mban veten si perëndimor, por nuk bëri asnjë akt të tillë!”/ Harxhi sfidon Bashën: Zgjidh arenën për përballjen publike

Kandidatja për kreun e PD Edith Harxhi tha se Lulzim Basha ka marrë peng partinë dhe e gjithë administrate...

U kapën me 365 kg drogë/ Ja kush janë shqiptarët e arrestuar në Itali, pjesë e grupit kriminal (Emrat)

Janë zbardhur emrat e shqiptarëve të cilët u arrestuan në kudër të operacionit “Cororito” në Itali, ku u shkatërruan dy grupe kriminale. Në pranga ranë...

Vdekja tragjike e 16-vjeçarit në aksident, banorja në lot: E kishte parandier, dje më tha kam parë ëndërr

Një ngjarje e dhimbshme, një humbje tragjike e një djali që po përpiqej të dilte në jetë dhe që jo vetëm prindërit prisnin ta...

Balla dhe ambasadori i Gjermanisë, Zingraf inspektojnë rehabilitimin e rrjetit të ujësjellësit dhe kanalizimeve në Librazhd

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla, ambasadori i Gjermanisë në Shqipëri, Peter Zingraf dhe Drejtori i Zyrës Rajonale të KfW-së për...

Lajmi fundit/ Oficeri qëllon veten me armë në zemër

Një ngjarje tragjike ka tronditur Greqinë. Mediat greke bëjnë me dije se një oficer 55-vjeçar i ushtrisë greke, në Nea Ionia, Volos, u vetëvra...

Lajme të tjera

Web TV