Shokët i shpërndanë në WhatsApp videon ku kryente marrëdhënie seksuale, 31-vjeçarja vret veten

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Prokurorët në Napoli kanë hapur një hetim për vdekjen e një vajze të re e cila besohet se ka vrarë veten pasi luftoi për të hequr një video seksi nga interneti. Tiziana Cantone, 31 vjeç u gjet e vdekur në shtëpinë e tezes së saj në Mugnano, afër Napolit, më 13 shtator 2016. Magjistrati që merrej me çështjen në atë kohë menjëherë klasifikoi vdekjen e 31-vjeçares si vetëvrasje dhe autopsia nuk u krye.

Në Prill 2015, Cantone u kishte dërguar një video seksi të saj katër miqve, përfshirë një ish të dashur, përmes WhatsApp. Videoja u shpërnda në internet dhe u ngarkua në faqet pornografike, duke kapur gati 1 milion shikime në të gjithë botën.

“Je duke filmuar? Bravo ”, të cilat u folën nga Cantone për personin që regjistroi videon, nxitën poshtërimin që ajo pësoi 18 muaj para vdekjes së saj, me fjalët e stampuara në bluze, apo kasa smartphonësh.

Cantone, e cila dha dorëheqjen nga puna dhe u zhvendos në Toskanë për t’i shpëtuar poshtërimit, fitoi një vendim “të drejtë për t’u harruar” duke urdhëruar që video të hiqej nga faqet e ndryshme të internetit, përfshirë Facebook, dhe motorët e kërkimit.


Të fundit

Shokët i shpërndanë në WhatsApp videon ku kryente marrëdhënie seksuale, 31-vjeçarja vret veten

Prokurorët në Napoli kanë hapur një hetim për vdekjen e një vajze të re e cila besohet se ka...

Fatos Nano në gjendje jo të mirë shëndetësore, transportohet me karrocë në spital (Video)

Një video është publikuar në media, ku shihet ish-kryeministri dhe ish-kreu i PS-së, Fatos Nano i cili mbërrin në një spital privat në Tiranë. Ai...

Pamje spektakolare/ Satelitët e Elon Musk “pushtojnë” Europën, kalojnë edhe në Fier (Video)

Satelitët e manjatit të biznesit, Elon Musk, që kanë “shëtitur” qiejt e Europës, kanë kaluar edhe në Fier. “BalkanWeb” ka publikuar një video, ku shihen...

Plas arma në Borsh, plagoset një person

Disa çaste më parë janë regjistruar disa të shtëna me armë zjarri në Borsh të Sarandës, ku sipas informacioneve paraprake raportohet për të plagosur. Nuk...

Gjykata rrëzon kompaninë turke dhe i jep të drejtë Ministrisë së Mjedisit: Nuk do të ndërtohet HEC në Vjosë

Gjykata Administrative ka mbështetur kërkesat e vazhdueshme të qytetarëve dhe shoqërive civile apo dhe shoqatave të angazhuara për mbrojtjen e mjedisit, lidhur me ndërtimin...

Lajme të tjera

Web TV