Mungon vetëm firma/ Messi bindet nga Barcelona, argjentinasi do të rinovojë kontratën

113 563 lexime

120,178FansaPëlqeje

Lionel Messi ka arritur një marrëveshje me Barcelonën dhe duhet vetëm të firmosë kontratën me një marrëveshje të re dy-vjeçare në Camp Nou.

E ardhmja e argjentinasit ishte në dyshim, me kontratën e tij aktuale që do të skadonte në fund të muajit, por tifozët e klubit blaugrana tani mund të marrin frymë lehtësisht.

Sipas Miguel Rico të “Cadena COPE”, kanë ngelur vetëm detajet e fundit për tu zgjidhur dhe kapiteni i Barcelonës do të rinovojë kontratën e tij.

Pasi u përpoq maksimalisht të largohej nga Camp Nou në fillim të sezonit 2020/21 për shkak të marrëdhënies së tij me presidentin e atëhershëm Josep Maria Bartomeu, Messi tani duket se ka gjetur lumturinë që nga ardhja e Joan Laporta si president.

E nënshkrimi klubit me Sergio Aguero , një mik i ngushtë dhe shok grupi në kombëtare duket se e ka ndihmuar Messin për të finalizuar vendimin e tij.


Të fundit

CNN mbi “rusifikimin” e sistemit arsimor të Ukrainës: Nën tytën e automatikut ata…

Kur ushtarët rusë të maskuar plaçkitën shtëpinë e Ninës në Ukrainën verilindore në orën 6 të mëngjesit të një...

Po ngjiteshin në Malin e Çikës, bien dy turistë holandezë

Dy turistë holandezë janë bërë protagonistë të një incidenti pasditen e sotme teksa janë ngjitur në Malin e Çikës. Raportohet se dy turistët kanë...

Startojnë zgjedhjet e reja në PS, Rama: Arsyeja themelore për ta zhvilluar këtë proces…

Startojnë zgjedhjet e reja në strukturat e Partisë Socialiste. Kryeministri Edi Rama ka folur sot në takimin e Këshillit koordinues të qarkut Tiranë “Arsyeja themelore...

100 vjet më parë: Çekrezi dhe njohja e Shqipërisë nga SHBA

Nga Ilir Ikonomi Në fillim të vitit 1920, Kostandin Çekrezi nga Ziçishti, njeri i shkolluar në Harvard, nuk linte rast pa ndërhyrë pranë Departamentit të...

Një portë në Mars? Fotoja e roverit të NASA-s që po çmend rrjetin!

Nuk është hera e parë që imazhet nga Marsi ngjallin kureshtje të madhe, por një foto e realizuar këto ditë nga roveri Curiosity i...

Lajme të tjera

Web TV