‘Çmenduria’ në Tiranë/ Gazetarja raportonte live , shoferja i shkon tek këmbet me makinë (Video)

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Në një lidhje të drejtëpërdrejtë televizive çfarë nuk ndodh! Ka njerëz që u shmangen kamerave, disa të tjerë para objektivit mundohen të sillen mirë sa për sy e faqe, por ky ishte nje raste ndryshe sot me një zonjë në Tiranë.

Siç shihet në këto pamje gjatë një lidhjeje “live” në edicionin e lajmeve të mesditës në Top Channel, gazetarja Kristi Gongo vihet në rrezik duke raportuar para gjimnazit Ismail Qemali, nga një drejtuese mjeti e cila këmbëngulte të parkonte pranë reporteres, e cila për shkak të detyrës nuk mund të shmangej në ato caste.

Manovra që kërkon të kryejë zonja duket se ishte e vështirë për të edhe nëse gazetarja nuk do t’ia kishte zënë vendiparkimin në një zonë ku kishte plot të tilla në fakt.
Ishte ndërhyrja e kameramanit që shihte ngjarjen teksa filmonte e cila i dha fund kësaj ngjarjeje pa incidente. Shkathtësia dhe qetësia në parkim janë disa cilësi që na bëjnë qytetarë më të mirë dhe që na ndihmojnë të mos kontribuojmë “live” në kaosin që shpesh mbizotëron në rrugët tona për shkak të padurimit. /TopChanel


Të fundit

‘Çmenduria’ në Tiranë/ Gazetarja raportonte live , shoferja i shkon tek këmbet me makinë (Video)

Në një lidhje të drejtëpërdrejtë televizive çfarë nuk ndodh! Ka njerëz që u shmangen kamerave, disa të tjerë para...

Kthjellime dhe vranësira/ Parashikimi i motit për ditën e sotme

Moti parashikohet me kthjellime si dhe vranësira mesatare kalimtare nga orët e mesditës deri ato të pasdites. Do të ketë reshje shiu të dobëta në...

Horoskopi ditor, 3 qershor 2021

Dashi Nëse e nisni mëngjesin me një ego të shëndetshme, do të gëzoni një ditë plot me veprime dhe gjëra interesante, argëtuese për të bërë....

E frikshme/ Berberi vret klientin pasi refuzoi të paguante

Mospranimi për të paguar faturën, i ka kushtuar jetën një qytetari amerikan. Një berber nga pjesa periferike e Chicagos është akuzuar për vrasje pasi...

Ndryshime në qeveri, ja kush lirohet nga detyra

Janë publikuar në Fletoren Zyrtare vendimet e Këshilliti të Ministrave. Mësohet se është liruar nga detyra zv.ministri i Infrastrukturës Hantin Bonati. Hantin Bonati ishte emëruar në...

Lajme të tjera

Web TV