Po kujdesej për kanabisin, nëna harron vajzën 3-vjeçare në makinë, vogëlushja humb jetën nga nxehtësia

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Një vajzë 3-vjeçare vdiq, pasi u la nga nëna e saj në makinë, në temperaturë të lartë për gati 3 orë.

Policia lokale tha se e ka gjetur pa jetë vajzën e quajtur Jessica Campos, e cila ishte lënë e vetme në mjet.

Nëna e vajzës, Eustajia Mojica Dominguez, 28 vjeçe, është arrestuar për vrasje dhe raportohet se ka qenë duke u kujdesur për kanabisin, ndërsa vajza po përjetonte momentet e fundit nga nxehtësia në makinë.

Sipas raportimit të policisë, temperatura brenda makinës ka qenë shumë e lartë saqë vogëlushja nuk mundur dot të marrë frymë. 3 vjeçares iu dha ndihma e parë nga një polic i zonës. Ajo u dërgua në spital, ku edhe u shpall e vdekur.

Zyrtarët policorë thanë se zbuluan 70 bimë të rritura të marijuanës dhe 80 fidane të kësaj bime, brenda shtëpisë ku ishte parkuar makina.


Të fundit

Po kujdesej për kanabisin, nëna harron vajzën 3-vjeçare në makinë, vogëlushja humb jetën nga nxehtësia

Një vajzë 3-vjeçare vdiq, pasi u la nga nëna e saj në makinë, në temperaturë të lartë për gati...

U vetëvra dhe la një letër që tronditi Italinë, ja çfarë shkruan ish-lojtari i Milanit

Seid Visin, ish-lojtari i akademisë së Milanit, u nda nga jeta në moshën 20-vjeçare dhe tashmë është zbuluar se kemi të bëjmë me një...

Automjeti merr flakë në aksin Milot-Lezhë, ja çfarë dyshohet

Një automjet ka marrë flakë në rrugën Milot-Lezhë. Automjeti tip ‘’Volksëagen’’ me të cilin udhëtonte B.Ll u përfshi nga zjarri në ecje. Policia njofton se...

57-vjeçari ra nga ballkoni i shtëpisë në Bathore, humb jetën pas dy ditësh në spital

Një 57-vjeçar ka ndërruar jetë ditën e djeshme në spital për shkak të dëmtimeve të marra pasi kishte rënë nga lartësia. Lajmi është konfirmuar nga...

Covid në Shqipëri/ Ja sa raste të reja dhe viktima u regjistruan në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju bën apel qytetarëve të vijojnë të zbatojnë me përpikmëri rregullat për parandalimin e COVID19: Vendosni maskën mbrojtëse...

Lajme të tjera

Web TV