Presidenti i Francës Emmanuel Macron qëllohet me shuplakë, arrestohen 2 persona

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron është qëlluar me shuplakë në fytyrë. Ai u afrua për të takuar mbështetësit, por befas një prej tyre i dha shuplakën e papritur Presidentit.

Dy persona janë arrestuar deri më tani në Drome, rajoni jugor i Francës. Menjëherë forcat e sigursë ndërhynë dhe e vunë poshtë autorin që qëlloi Macronin. Nuk dihet kush është personi tjetër i arrestuar.


Të fundit

Presidenti i Francës Emmanuel Macron qëllohet me shuplakë, arrestohen 2 persona

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron është qëlluar me shuplakë në fytyrë. Ai u afrua për të takuar mbështetësit, por...

Rama marrëveshje me Hungarinë për njohjen e certifikatave të vaksinimit

Arrihet marrëveshja e parë mes Shqipërisë dhe një vendi anëtar të BE për njohjen e ndërsjelltë të certifikatave të vanksinimit. Sipas ‘BalkanWeb’  Shqipëria dhe Hungaria...

Dolën jashtë funksionit/ Mediat Botërore rifillojnë punën

Të gjitha faqet e internetit në botë u bllokuan mëngjesin e kësaj të marte për shkak të një incidenti teknik që goditi “Fastly-n”, një...

Furgoni përplas Range Rover –in, tre të plagosur në zonën e Prezës

Një aksident i rëndë ka ndodhur mesditën e sotme në zonën e Prezës. Një furgon është përplasur me një Range Rover, e si pasojë është...

Ministri gjerman Mas për anëtarësimin e Shqipërisë: Ja kur hapen negociatat

Ministri gjerman i Punëve të Jashtme, Heiko Maas, tha të martën (08.06) në Berlin se nuk beson se Konferencat e Para Ndërqeveritare për anëtarësimin...

Lajme të tjera

Web TV