“Euro 2020” 1 ditë larg/ Ceremonia e hapjes nis me këngëtarin shqiptar

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Gjithçka është gati për Euro 2020. Ceremonia zyrtare do të nisë nesër prej orës 19:00, teksa dy orë më pas do të shijojmë betejën e parë.

Italia do të sfidojë Turqinë në “Olimpico” të Romës, takim që po pritet me padurim nga tifozët e shumtë të lojës më të bukur me top.

I famshmi Andrea Bocelli do të këndojë legjendaren “Nessun Dorma”, ndërsa në skenën që do të improvizohet në barin e “Olimpico” do të ngjitet i pari Ermal Meta.

40-vjeçari shqiptar do të këndojë “Uno”. Kënga është pjesë e albumit të ri “Tribu Urbana”, teksa një muaj më parë u publikua edhe videoklipi.


Të fundit

“Euro 2020” 1 ditë larg/ Ceremonia e hapjes nis me këngëtarin shqiptar

Gjithçka është gati për Euro 2020. Ceremonia zyrtare do të nisë nesër prej orës 19:00, teksa dy orë më pas...

Të hiqen emrat nënë dhe baba/ Reagon ashpër deputeti: Kjo kauzë kërkon të shkatërrojë familjet tona

Kërkesa e organizatës LGBTI, e cila kërkon që të hiqen emrat nënë dhe baba dhe të zëvendësohen me emërtimet “prind që lind nr.1” dhe...

Asnjë humbje jete, ulet numri i rasteve të reja me covid-19

Asnjë humbje jete nga COVID-19 në 24 orët e fundit, teksa raportohet për 11 raste të reja. Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale iu bën...

Ja shteti i parë që ndaloi tregtinë e lëkurës së kafshëve në industrinë e modës

Izraeli është bërë vendi i parë në botë që ka ndaluar tregtinë e lëkurës së kafshëve në industrinë e modës. “Tregtia e lëkurës së kafshëve, importet dhe...

E trishtë/ Ndahet nga jeta në moshën 53-vjeçare prezantuesi i njohur

Prezantuesi i radios së BBC-së Dom Busby ka ndërruar jetë në moshën 53 vjeç nga një sëmundje e rëndë. Ai kishte punuar për më shumë...

Lajme të tjera

Web TV