Kosovë/ Regjistrohet 1 viktimë nga koronavirusi, 11 raste të reja në 24 orë

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon se në 24 orët e fundit nga 2.660 testime, 11 qytetarë kanë rezultuar pozitiv në COVID-19. MSH njofton se gjatë 24 orëve të fundit është shënuar 1 rast i vdekjes.

Sipas njoftimit në 24 orët e fundit janë shëruar 109 persona, ndërsa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 104,563. Në total numri i rasteve aktive është 733.

Në 24 orët e fundit janë dhënë 3.730 doza të vaksinës kundër COVID-19, ndërkaq prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 90.217 doza të vaksinës.

 


Të fundit

Kosovë/ Regjistrohet 1 viktimë nga koronavirusi, 11 raste të reja në 24 orë

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon se në 24 orët...

Veliaj takon homologët/ Në fokus bashkëpunimi ekonomik për rimëkëmbjen

Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj mirëpriti sot në Tiranë homologët e Bashkive të Rajonit. Në takim u diskutua për hapjen e vendit pas pandemisë...

U divorcua nga Kim Kardashian, ja me kë lidhet Kanye West

Kanye West dhe Irina Shayk janë vënë në fokus të mediave botërore se kanë nisur një lidhje dashurie por Kim Kardashian nuk po iu...

Paralajmërimi i OBSH-së: Evropianët të udhëtojnë me kujdes, nuk kemi dalë nga rreziku

Drejtori rajonal i OBSH-së për Evropën, Hans Kluge ka paralajmëruar evropianët që të udhëtojnë me përgjegjësi dhe kujdes gjatë këtij sezoni veror, pasi pavarësisht...

Sekuestrohen miliona euro pasuri të biznesmenit të dëbuar nga Italia

Policia e Shtetit vendos nën sekuestro pasuritë e biznesmenit të dëbuar nga Italia, Gëzim Sallaku, të vëllait të tij, S. S., si dhe të...

Lajme të tjera

Web TV