Plagosi me thikë 18-vjeçarin në Tiranë, ja çfarë dyshohet

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Një 18-vjeçar ka mbetur i plagosur me thikë pasditen e sotme në Tiranë. Sipas informacioneve zyrtare, ngjarja ndodhi rreth orës 17:00, në rrugën “Myslym Keta”, ku shtetasi E. T., 22 vjeç (dyshohet se vuan nga probleme të shendetit mendor), ka goditur me një mjet prerës (thikë) shtetasin T. D., 18 vjeç.

I plagosuri është dërguar në spital dhe ndodhet nën kujdesin e mjekëve. Autori i dyshuar i ngjarjes u shoqërua në komisariatin e Policisë Nr.4, për veprime të metejshme hetimore. Vijon puna nga grupi hetimor për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.


Të fundit

Plagosi me thikë 18-vjeçarin në Tiranë, ja çfarë dyshohet

Një 18-vjeçar ka mbetur i plagosur me thikë pasditen e sotme në Tiranë. Sipas informacioneve zyrtare, ngjarja ndodhi rreth...

Anëtarësimi i Shqipërisë në Këshillin e Sigurimit të OKB, Ruçi: Arritje kombëtare

Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi iu është bashkuar reagimeve për zgjedhjen e Shqipërisë në Këshillin e Sigurimit të OKB. Gjatë fjalës së tij Ruçi tha...

Zihen kushërinjtë, njëri prej tyre qëllon me pushkë

Një sherr mes dy kushërinjve ka degjeneruar në përdorimin e armës së zjarrit. Ngjarja në fshatin Pogdorie, në Maliq. Sipas informacioneve nga Policia, mësohet se...

I vjen fundi shtypshkronjës së Universitetit të Oksfordit/ Ja sa shekuj rezistoi

Pas më shumë se katër shekujsh Oxford University Press do t'ia transferojë botimet e librave shtypshkronjave të tjera. BBC ka dhënë lajmin se shtypshkronja...

Shqipëria anëtare e Këshillit të sigurimit në OKB/ Reagon Rama: Lajm i bukur për vendin tonë

Shqipëria është pranuar si anëtare e përkohshme e Këshillit të Sigurimit në KS të OKB. Në lidhje me këtë ngjarje, ka reaguar kryeministri Edi Rama....

Lajme të tjera

Web TV