“Medea” gjermane helmoi pesë fëmijët e saj, nis sot gjyqi

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Nis sot gjyqi i nënës që vrau pesë fëmijët e saj në shenjë hakmarrjeje ndaj të shoqit.

Ngjarja e rëndë ndodhi një vit më parë në Gjermani.

Shtatorin e kaluar Melina një vjeç, Leoni 2 vjeç, Sophie 3 vjeç, Timo 6 vjeç dhe Luca 8 vjeç u gjetën të vdekur në shtretërit e tyre, të mbështjellë me batanije dhe peshqirë.

Nëna e tyre, asokohe 27-vjeç Christiane K., u përpoq t’i jepte fund jetës menjëherë pas veprimit të saj, duke u hedhur në hekurudhat e stacionit të trenit në qytetin Gjerman por mbijetoi.

Sipas Deutche Welle 28-vjeçarja përballet sot me akuzën e vrasjes së pesë nga gjashtë fëmijëve të saj. Kujtojmë se djali i saj i madh shpëtoi nga duart e nënës së tij dhe iu drejtua gjyshes për të kërkuar ndihmë.

Christiane K. insiston se është e pafajshme. E pandehura pohon se një burrë i maskuar hyri në shtëpinë e saj dhe vrau fëmijët.

Nga ana tjetër policia e përjashton mundësinë të ketë ndodhur diçka e tillë “Sigurisht që ne bëmë të gjitha hetimet e nevojshme, por nuk gjetëm asgjë për të mbështetur faktin, siç përshkruhet nga e pandehura,” thotë njëri prej policëve.

 


Të fundit

“Medea” gjermane helmoi pesë fëmijët e saj, nis sot gjyqi

Nis sot gjyqi i nënës që vrau pesë fëmijët e saj në shenjë hakmarrjeje ndaj të shoqit. Ngjarja e rëndë...

Hajdutët e orave luksoze rishfaqen fuqishëm në Barcelonë (Video)

Burri i biznesmenes Susana Gallardo, politikani Manel Valls, e tha këtë të mërkurë në një bisedë telefonike me gazetën këtë gazetë, pasi gruas së...

“Kam qenë e dënuar”, Remzie Osmani tregon si i shpëtoi burgut

Këngëtarja e dashur për publikun, Remzie Osmani, së fundmi ka dhënë një intervistë përballë Artan Telakut, ku tregoi se për shkak të këngëve patriotike...

Reforma në Drejtësi/ Balla: Ka përfunduar koha kur njerëzit emëroheshin nga politika

Deputeti Taulant Balla nga foltorja e Kuvendit vlerësoi ecurinë e Reformës në Drejtësi, ku tha se koha kur prokurorët e përgjithshëm emërtoheshin si horra...

Trafikonte lëndë narkotike, arrestohet 31-vjeçari nga Memaliaj

Policia e Tiranës ka goditur një tjetër rast të shpërndarjes së lëndëve narkotike të ndarë në doza. Specialistët për Hetimin e Narkotikëve, në bashkëpunim me...

Lajme të tjera

Web TV