Persona të panjohur hapin zjarr, vritet gazetari

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Një gazetar është vrarë këtë të enjte në shtetin jugor meksikan të Oaxaca. Lajmi është bërë i ditur nga Reporterët pa Kufij dhe disa organizata lokale joqeveritare.

Gustavo Sanchez u vra nga persona të panjohur, të cilët hapën zjarr teksa po lëviznin me motor. Sanchez është gazetari i dytë i vrarë në Meksikë që nga fillimi i vitit.

Meksika konsiderohet si një nga vendet më të rrezikshme në botë për gazetarët, pasi numëron rreth 100 të vrarë vrarë që nga viti 2000, prej të cilave 7 vetëm në vitin 2020.


Të fundit

Persona të panjohur hapin zjarr, vritet gazetari

Një gazetar është vrarë këtë të enjte në shtetin jugor meksikan të Oaxaca. Lajmi është bërë i ditur nga...

Ja si e vrau piloti 20-vjeçaren në sy të foshnjes/ Rrëfimi

“Mbrëmjen e ngjarjes më 11 maj, patëm një tjetër konflikt. Ajo më nxori nga shtrati. Kur po largohesha e pashë duke vënë foshnjën në...

Rrëfehet vajza e Michael Jackson: Jam përpjekur shumë herë të vetëvritem

Paris Jackson u bashkua me mikeshën e saj Willow Smith në emisionin " Red Red Talk" të Smith dhe ne mësuam se të ngjashme...

Po tani, përse nuk i hap kufijtë Greqia?

Greqia ishte të martën ndër vendet e para që dha dritën jeshile për futjen e Shqipërisë në listën e vendeve të sigurta, duke u...

Krimi që tronditi Greqinë/ 32 vjeçari pranon vrasjen e bashkëshortes

Policia greke ka njoftuar se 32- vjeçari i arrestuar, ka pranuar pasi është marrë në pyetje për 8 orë, se ka vrarë bashkëshorten e...

Lajme të tjera

Web TV