Balla inspekton punimet në lagjen “Brigada e 17 Sulmuese” në Elbasan: Gati projekti i madh për rikualifikimin urban

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla i shoqëruar nga kryetari i Bashkisë Gledian Llatja inspektoi nga afër punimet që po kryhen për asfaltimin e disa segmenteve rrugore në lagjen “Brigada e 17 Sulmuese” në Elbasan.

Përmes një postimi në rrjetin social facebook Balla deklaron se as këtë vit bashkia e Elbasanit nuk do të bëjë pushime, sepse janë me dhjetëra kantiere ndërtimi dhe shërbime publike që kanë nevojë për kontroll dhe vëmendje.

Sipas Ballës bashkia e Elbasanit po bëhet gati të nisë edhe projektin e madh që përfshin rikualifikimin urban të shesheve të pallateve në çdo lagje.

Postimi i plotë:

As këtë vit Bashkia e Elbasanit nuk do të bëjë pushime sepse janë me dhjetëra kantiere ndërtimi dhe shërbime publike që kanë nevojë për kontroll dhe vëmendje.

Së bashku me Gledin inspektuam punimet për asfaltimin e disa segmenteve rrugore në lagjen “Brigada e 17 Sulmuese” ku po punohet intensivisht pasi lagjet e qytetit kanë nevojë të shtuar për ndërhyrje.

Bashkia e Elbasanit po bëhet gati të nisë edhe projektin e madh që përfshin rikualifikimin urban të shesheve të pallateve në çdo lagje.
Por nuk duhet harruar se jashtë vëmendjes nuk janë as fshatrat.

#SkaKohëPërPushim🏃🏻‍♂️


Të fundit

14 Korrik, Festa Kombëtare e Francës/ Historia dhe festimet madhështore që do të zhvillohen

 Mentor HOXHA - Paris   Që nga viti 1880, Republika e Francës organizon çdo 14 Korrik parada të mëdha ushtarake...

Balla inspekton punimet në lagjen “Brigada e 17 Sulmuese” në Elbasan: Gati projekti i madh për rikualifikimin urban

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla i shoqëruar nga kryetari i Bashkisë Gledian Llatja inspektoi nga afër punimet që po kryhen...

Shqipëri-Angli firmosin marrëveshjen e re për emigrantët

Shqipëria dhe Anglia kanë nënshkruar një marrëveshje për dëbimin e emigrantëve shqiptarë pa letra dhe të atyre që janë përfshirë në vepra kriminale. Marrëveshja...

Rëndohet situata me ujin në Kosovë, ndërrojnë jetë dy persona, mbi 800 të tjerë të helmuar në spital

Ka marrë përmasa tragjike situata me helmimin nga uji në Deçan të Kosovës, ku raportohet se kanë humbur jetën dy persona, ndërsa mbi 800...

Jean-Paul Marat, vrasja e idhullit jakobin të Revolucionit Francez

Më 13 korrik të vitit 1793, gazetari dhe revolucionari francez Jean-Paul Marat, i fraksionit radikal Jakobin, vritet në vaskë nga Charlotte Corday, anëtare e...

Lajme të tjera

Web TV