Lajmi i fundit/ Rama: Mbërrijnë në Rinas 32,760 vaksina Pfizer, vijojmë pa u ndalur vaksinimin e hapur +18

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Kryeministri Edi Rama jep lajmin se sapo kanë mbërritur në vendin tonë 32760 doza të vaksinës Pfizer.

“Vijojmë çdo ditë pa u ndalur me vaksinimin e hapur +18 vjeç, deri të dielën, në çdo qendër vaksinimi në vend”, shkruan Rama.

Mesazhi i Ramës:

32,760 doza të vaksinës Pfizer sapo kanë mbërritur në Aeroportin “Nënë Tereza”, duke çuar në 1,611,550 sasinë e vaksinave anticovid të mbërritura në vend.
🔴Vijojmë çdo ditë pa u ndalur me vaksinimin e hapur +18 vjeç, deri të dielën, në çdo qendër vaksinimi në vend.
#ShqipëriaBuzëqesh🌼


Të fundit

Lajmi i fundit/ Rama: Mbërrijnë në Rinas 32,760 vaksina Pfizer, vijojmë pa u ndalur vaksinimin e hapur +18

Kryeministri Edi Rama jep lajmin se sapo kanë mbërritur në vendin tonë 32760 doza të vaksinës Pfizer. "Vijojmë çdo ditë...

Tragjike/ Humb jetën e reja shqiptare nga përmbytjet në Gjermani (Emri)

Thellohet bilanci i viktimave nga përmbytjet e frikshme në Gjermani dhe vende të tjera të Europës perëndimore. Mes viktimave të shumta dhe pas çiftit nga...

“Hajdeni shpejt, më shpëtoni…”/ Si u lut presidenti për ndihmë në telefon për 10 minuta, para se të vritej

Presidenti i Haitit Jovenel Moïse iu lut i dëshpëruar për ndihmë për 10 minuta një komisari dhe një oficeri policie që të mobilizonin forcat...

I riu i papunë hiqej si femër në Facebook, “Klareta” i zhvat 9 milionë lekë emigrantit në Itali

Me emrin ” Klareta Shaba ” dhe me foton e kësaj vajze në facebok, 29 vjeçari Eri Mulleti akuzohet se mashtroi një emigrant shqiptar...

Itali/ U shpëtoi autoriteteve në Portin e Durrësit, kapet në Brindisi 1 kg kokainë që erdhi nga Shqipëria

Edhe pse nuk u pikas nga autoritetet e Portit të Durrësit, 1 kg kokainë e pastër e cila në treg do të shkonte deri...

Lajme të tjera

Web TV