Manastirliu bën thirrje: Çdo student, mësues dhe pedagog të marrë vaksinën

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

53Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka përsëritur apelin për vaksinimin e qytetarëve kundër COVID, veçanërisht për kategoritë me detyrim.

Manastirliu shprehet se për çdo student, pedagog dhe mësues si dhe çdo qytetar mbi 18-vjeç duhet ta shfrytëzojnë muajin e hapur të vaksinimit për të mbrojtur veten dhe të tjerët.

Sipas ministres deri më sot në vend janë kryer 1,499,898 vaksinime në të gjithë vendin.

“Vaksinohuni, vaksinohuni, vaksinohuni! Studentë, mësues, pedagogë dhe çdo qytetar +18 vjeç që ende nuk është vaksinuar, ju ftoj të shfrytëzoni këtë muaj të vaksinimit të hapur, për të mbrojtur veten por shëndetin e të tjerëve.

*** Deri tani janë kryer 1,499,898 vaksinime në të gjithë vendin. Me kartën e identitetit, ju mund të vaksinoheni ndaj COVID në qendrat shëndetësore, poliklinika ose në pikat e vaksinimit të përqendruar”, shkruan ministrja.


Të fundit

Manastirliu bën thirrje: Çdo student, mësues dhe pedagog të marrë vaksinën

53Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka përsëritur apelin për vaksinimin e qytetarëve kundër COVID, veçanërisht për kategoritë me detyrim. Manastirliu...

E fundit/ Aksident i trefishtë në autostradën Tiranë-Durrës

Një aksident i trefishtë është regjistruar mesditën e sotme në autostradën Tiranë-Durrës. Ngjarja ndodhi rreth orës 12:45. Burime zyrtare nga policia bënë me dije se...

Kryeministri italian: Vaksinimi do të bëhet i detyrueshëm

Në një intervistë të dhënë për mediat italiane, kryeministri italian, Mario Draghi, ka thënë se vaksinimi do të bëhet i detyrueshëm për popullatën dhe...

Anhedonia dhe rrafshimi emocional, ja pse nuk ndiej asnjë emocion

Ka njerëz që papritmas pushojnë së përjetuari emocione, të këndshme dhe të pakëndshme, pavarësisht përpjekjeve të bëra për të ndjerë përsëri diçka. Zemërimi, lumturia,...

Plumba të rinj për pushkët e ushtrisë amerikane, shpon armaturën anti-plumb

Ushtria e SHBA ka zgjedhur një plumb të ri për të zëvendësuar ato që pajisin karabinën e M4A1 dhe armët automatike M249 Squad. Ushtria...

Lajme të tjera

Web TV