Po riparonte një çati/ Bie nga lartësia dhe humb jetën punëtori 66-vjeçar, nën hetim pronari i ndërtesës

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Një punëtor 66-vjeçar ka gjetur vdekjen pasi ra nga lartësia e një banese. Ai ishte duke punuar në çati kur ra poshtë.

Ndërkohë është proceduar penalisht pronari i banesës, 64-vjeçari Gj.D.

NJOFTIMI NGA POLICIA
Specialistët për Hetimin e Krimit të Komisariatit të Policisë Pukë, proceduan penalisht për veprën penale “Shkelja e rregullave të mbrojtjes në punë shtetasin Gj.D., 64 vjeç, banues në lagjen “Skenderbeg”, Lezhë.
Procedimi ndaj tij filloi pasi në vendin e quajtur Qafë Qelë, fshati Gomsiqe, Pukë, në banesën e vjetër të shtetasit GJ.D, është aksidentuar duke rënë nga lartësia dhe për pasojë ka gjetur vdekjen shtetasi P.N., 66 vjeç banues në lagjen “Kalaja”, Lezhë, i cili ishte duke kryer disa punime në çatinë e banesës së këtij shtetasi.
Materialet iu referuan Prokurorisë pranë Gjykatës së Parë Pukë, për veprime të mëtejshme.


Të fundit

Po riparonte një çati/ Bie nga lartësia dhe humb jetën punëtori 66-vjeçar, nën hetim pronari i ndërtesës

Një punëtor 66-vjeçar ka gjetur vdekjen pasi ra nga lartësia e një banese. Ai ishte duke punuar në çati...

Tragjedia në Tetovë/ Opozita maqedonase akuzon Zaev dhe Filipçe: Nxirrni të dhënat e sakta

Partia më e madhe opozitare në Maqedoninë e Veriut, VMRO-DPMNE ka akuzuar kryeministrin Zaev dhe ministrin Venko Filipçe për situatën në spitalin COVID të...

Këngëtari i njohur shqiptar bëhet baba për herë të dytë, me foton e ëmbël zbulon dhe emrin e bebit

Këngëtari i njohur, Besnik Qaka dhe partnerja e tij janë bërë prindër për herë të dytë. Këtë lajm të bukur e bëri të ditur...

Parlamenti i ri do të mblidhet dy herë nesër, ja kush do e mbajë fjalën hapëse

Nesër Kuvendi i Shqipërisë nis punën për legjislaturën e X të tij. Përmes 2 seancave, 1 paradite në orën 10 dhe tjetra pasdite në...

Burj Khalifa, ndërtesa më e lartë në botë me 162 kate

Në shkretëtirën e Arabisë ngritet struktura më e lartë e ndërtuar ndonjëherë nga njeriu. Një qytet i ngritur në qiell, një strukturë inxhinierike që...

Lajme të tjera

Web TV