Aksident tragjik në Kosovë, kamioni godet për vdekje foshnjen 1 vjeçe

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Një kamion ka goditur për vdekje një foshnje në Prishtinë ditën e sotme.

Lajmin e ka konfirmuar për Telegrafin zëdhënësja e Policisë së Kosovës për Rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti, duke shtuar se fëmija ishte njëvjeçare.

“Sot rreth orës 09:30, në rrugën ‘Mehmet Ali Vrioni’, në Prishtinë, ka ndodhur një aksident trafiku, ku për pasojë një fëmijë ka vdekur. Në këtë aksident kanë qenë të përfshirë një automjet (kamionetë) dhe një këmbësor (i lindur 2020). Si pasojë e këtij aksidenti lëndime të rënda trupore ka pësuar këmbësori, i cili nuk ka mundur tu përballojë lëndimeve dhe i njëjti, ka ndërruar jetë”, deklaroi ajo.

Ahmeti u shpreh se shoferi është ndaluar, ndërkohë që janë duke punuar për të zbardhur rrethanat e aksidentit.


Të fundit

Aksident tragjik në Kosovë, kamioni godet për vdekje foshnjen 1 vjeçe

Një kamion ka goditur për vdekje një foshnje në Prishtinë ditën e sotme. Lajmin e ka konfirmuar për Telegrafin zëdhënësja...

Vizita në Shqipëri/ Gazeta arabe shkruan për takimin e Ramës me Princin Faisal Bin Farhan, ja çfarë u diskutua

Gazeta arabe e botuar në gjuhën angleze “Saudi Gazette” ka shkruar për takimin e kryeministrit Rama me Princin Faisal Bin Farhan që është dhe...

Juventusi zyrtarisht në krizë / Vetëm një pikë në tre ndeshje, Napoli fiton me përmbysje

As zgjedhja për të lënë pa grumbulluar të gjithë grupin e lojtarëve amerikano-latinë nën arsyetimin se ishin të lodhur nga angazhimet me kombëtaret dhe...

Operacion antidrogë në Greqi, kapen rreth 335 kg kanabis që vinte nga Shqipëria

Një operacion antidrogë në Greqi ka çuar në sekuestrimin e 334.732 kg kanabis që vinte nga Shqipëria drejt shtetit fqinj. Policia ka arrestuar një 51-vjeçar...

Studimi amerikan: Një person i pavaksinuar ka 11 herë më shumë gjasa të humbë jetën nga COVID

Personat që nuk janë vaksinuar plotësisht kundër COVID, kanë më shumë se 10 herë gjasa të shtrohen në spital dhe 11 herë më shumë...

Lajme të tjera

Web TV