Armando Broja shkëlqen edhe në Premier League në vetëm 18 minuta, flirton dy herë me golin

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Armando Broja ka shkëlqyer në vetëm 18 minuta në fushën e lojës ndaj West Ham duke bërë diferencën në fushën e lojës.

Në tre prekje me topin, sulmuesi shqiptar kaloi në driblim e shpejtë Ogbonën, goditi shtyllën nga 25 metra dhe ndërhyrja e Rices i mohoi golin e fitores.

Ky ishte debutimi i Brojës në shtëpi me Southampton duke ngritur entuziazmin e tifozëve. Tashmë pritet që sulmuesi shqiptar ta nisë për herë të parë si titullar dhe ndeshja e radhës do të jetë kundër Manchester City. I pyetur mbi performancën e Brojës, trajneri Hasenhutl u shpreh:

“Kjo është ajo që prisja nga Broja. Kishte shumë vetbesim pas ndeshjeve që zhvilloi me Kombëtaren e tij. Shënoi atje dhe dha asist. Shpejtësia dhe dinamika e tij, mund të jetë kërcënuese për çdo kundërshtar.
Jam shumë i lumtur me të. Ishin cilësi të reja për ekipin tonë dhe kjo më krijon më shumë besim mua për të ardhmen”, tha Hasenhutl.


Të fundit

Armando Broja shkëlqen edhe në Premier League në vetëm 18 minuta, flirton dy herë me golin

Armando Broja ka shkëlqyer në vetëm 18 minuta në fushën e lojës ndaj West Ham duke bërë diferencën në...

Fundi tragjik në Tetovë/ Gruaja nuk iku nga zjarri, u dogj bashkë me burrin

14 viktimat e tragjedisë së Tetovës janë përcjellë për në banesën e fundit. Dy prej tyre janë edhe çifti i bashkëshortëve Xhemal dhe Zarife...

20 vite nga 11 shtatori/ Tirana vishet me ngjyrat e flamurit amerikan, Veliaj: E dimë shumë mirë çfarë është terrori

Tirana në solidaritet me popullin amerikan është veshur me ngyrat e flamurit të SHBA për të nderuar viktimat e sulmit terrorist të 11 shtatorit. Sot...

Dita e Katalunjës/ Marshimi për pavarësinë mbush rrugët e Barcelonës (Video)

Manifestimi i dhjetë i Diadës i mbajtur këtë të shtunë në Barcelonë ishte përsëri një lëvizje e suksesshme pavarësisht rrethanave: pandemia dhe mungesa e...

Aksident në Tiranë/ Makina përplas 50-vjeçarin me biçikletë, dërgohet me urgjencë në spital

Një aksident ka ndodhur në “Rrugën e Kavajës” në Tiranë. Automjeti me drejtues M.V, ka përplasur një biçikletë. 50-vjeçari i plagosur është dërguar në spital...

Lajme të tjera

Web TV