Prezantimi i programit të qeverisë, Linda Rama ndjek nga llozha fjalimin e kryeministrit

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Teksa sot Kuvendi do të mbajë një seancë maratonë, në sallë nuk ka munguar edhe prezenca e bashkëshortes së kryeministrit Edi Rama, Linda Rama.

Kjo e fundit është ulur në llozhë, ku ndjek me shumë vëmendje nga afër fjalimin e kreut të qeverisë.

Gjatë ditës së sotme Rama do të prezantojë programin qeverisës të mandatit të radhës 4-vjeçar.


Të fundit

Zhvillimi i reformave dhe respektimi i vlerave të unionit kusht i Brukselit për ndihmën ndaj Ballkanit

Paketa e re financiare prej 14,2 miliardë euro (IPA III) për shtatë vendet e përfshira në procesin e zgjerimit...

Rama: Turizmi do të hyjë në një fazë historike, do të ndërtojmë 4 porte turistike

Kryeministri Edi Rama teksa prezantoi programin e ri qeverisës, tha se turizmi do të hyjë në një fazë historike, pasi do të nisë puna...

Prezantimi i programit të qeverisë, Linda Rama ndjek nga llozha fjalimin e kryeministrit

Teksa sot Kuvendi do të mbajë një seancë maratonë, në sallë nuk ka munguar edhe prezenca e bashkëshortes së kryeministrit Edi Rama, Linda Rama. Kjo...

Rama: Pandëshkueshmëria legenoste Shqipërinë por sot toka po lëkundet nën këmbët e të fortëve

Kryeministri Edi Rama tha se ka besim te reforma në drejtësi edhe pse rezultate e saj duan kohën dhe durimin e gjithsecilit. Ai tha...

Rama i “shtrin dorën” sërish PD-së: Gati të dialogojmë për çfarë dëshironi, pa ultimatume

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama i ka shtrirë dorën e bashkëpunimit Partisë Demokratike në Kuvend. Rma tha se mazhoranca do e ketë vijë mendimi lëshimin...

Lajme të tjera

Web TV