Kim takim me 15 prokurorët e SPAK: Do të ndiqen penalisht ata që dëmtojnë shqiptarët dhe pasurojnë veten

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Ambasadorja Yuri Kim është takuar me 15 prokurorët e SPAK për t’iu shprehur vlerësimin për punën e bërë. Lajmin e ka bërë të ditur Ambasada e SHBA-së në Tiranë, e cila shkruan se askush nuk është mbi ligjin dhe koha e pandëshkueshmërisë po merr fund.

“Ambasadorja Yuri Kim u takua me 15 prokurorët e SPAK për t’iu shprehur vlerësimin për punën e palodhur në ekip dhe ndjekjet penale të shumta të suksesshme. Është lajm i mirë për Shqipërinë që klasa e parë e hetuesve të BKH po iu bashkohet atyre në luftën kundër krimit dhe korrupsionit. Klasa e BKH me 28 hetues të përkushtuar dhe të trajnuar mirë do të sigurojë ndërtimin e çështjeve të forta nga SPAK. Së bashku, ata do u japin përparësi dhe fokus çështjeve më të rëndësishme dhe do modelojnë pavarësi dhe përgjegjshmëri. Së bashku, ata do të ndjekin penalisht dhe do bëjnë përgjegjës ata që dëmtojnë shqiptarët dhe pasurojnë vetveten përmes krimit të organizuar dhe korrupsionit. Askush nuk është mbi ligjin. Koha e pandëshkueshmërisë po merr fund”, shkruan Ambasada.


Të fundit

Kim takim me 15 prokurorët e SPAK: Do të ndiqen penalisht ata që dëmtojnë shqiptarët dhe pasurojnë veten

Ambasadorja Yuri Kim është takuar me 15 prokurorët e SPAK për t'iu shprehur vlerësimin për punën e bërë. Lajmin...

Rama pret në zyrë Ermal Metën, i dhuron librin me piktura

Sot Ermal Meta do të mbajë koncertin e tij në Shqipëri, me premtimin se ky do jetë  më i miri që ka zhvilluar gjatë...

Pas miratimit të qeverisë së re, Rama dhe ministrat do të betohen te Presidenti Meta

Kryeministri Edi Rama dhe ministrat e qeverisë së re u miratuan me 77 vota pro dhe 53 kundër mëngjesin e sotëm nga Kuvendi. Mësohet...

Drejtësia e re/ Mazhoranca i kërkon votat opozitës për anëtarët e KPK

Që në ditën e parë të krijimit të qeverisë së re dhe të Parlamentit, mazhoranca ka kërkuar bashkëpunimin e opozitës për ti bërë votat...

Sharon Stone flet për herë të parë pas vdekjes së nipit

Dy javë më parë Sharon Stone humbi nipin e saj River. Vogëlushi ndërroi jetë ende pa mbushur një vit. Lindur më 8 shtator 2020,...

Lajme të tjera

Web TV