Rreth 40 kg drogë dhe mbi 5 mijë euro, arrestohen 2 shqiptarë në Itali

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Dy shqiptarë janë arrestuar në Milano pasi janë kapur me drogë me qëllim tregtimin e saj. Sipas mediave italiane mësohet se në pranga kanë rënë një 45-vjeçar me iniciale B.L dhe një 27-vjeçar me iniciale J.S, ndërkohë që u sekuestruan rreth 40 kg drogë, të cilat përfshijnë kokainë dhe heroinë.

Policët vunë re 45-vjeçarin ndërsa, pranë Viale Monzës, ai po i jepte një zarf 27-vjeçarit që përmbante dy zarfa brenda tij.

Pas kontrollit, rezultoi se ato përmbanin një kilogram heroinë. Policët më pas ndaluan 45-vjeçarin përmes Bertelli i cili, me makinë, kishte 2 mijë euro në një çantë shpine.


Të fundit

SPAK zbarkon në Gjirokastër/ Mësyn në Prokurori dhe sekuestron 6 dosje hetimore

SPAK, vijon të kryejë hetime dhe operacione të ndryshme duke mos përjashtuar këtu edhe kolegët e tyre. Mësohet se prokuroria...

Rreth 40 kg drogë dhe mbi 5 mijë euro, arrestohen 2 shqiptarë në Itali

Dy shqiptarë janë arrestuar në Milano pasi janë kapur me drogë me qëllim tregtimin e saj. Sipas mediave italiane mësohet se në pranga kanë...

“Mik në ditë të vështira”, Rama nderon me “Ylli i madh i medaljes së mirënjohës publike” gjeneralin Abbas Ibrahim

Gjeneral Major Abbas Ibrahim nderohet sot me “Yllin e Madh të Medaljes për Mirënjohje Publike” nga kryeministri Edi Rama. Gjatë fjalës së tij kreu i...

Synohet ëndrra e madhe/ Kombëtarja shqiptare niset drejt Hungarisë (Video)

Kombëtarja shqiptare është nisur paraditen e sotme me destinacion Hungarinë, ku do të përballet ndaj këtyre të fundit, mbrëmjen e nesërme në stadiumin “Puskas...

DASH dërgon në Kongresin amerikan listën e personave të përfshirë në korrupsion, mes tyre familja Berisha

Departamenti Amerikan i Shtetit ka bërë publik raportin e dërguar në Kongresin amerikan. Aty përfshihen vendimet që janë marrë gjatë vitit 2021, për kufizimin e...

Lajme të tjera

Web TV