Rama i beson një tjetër gruaje një post të rëndësishëm, emëron drejtoreshën e re në Agjencinë e Turizmit

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Kryeministri Edi Rama ka vendosur që gratë të dominojnë në qeverinë e tij, por edhe në institucione të tjera.

Së fundmi, ai ka firmosur emërimin e një tjetër gruaje në krye të një institucioni të rëndësishëm, siç është Agjencia Kombëtare e Turizmit.

Bëhet fjalë për Ori Kuçin. Ky vendim vjen vetëm pak orë pasi kreu i qeverisë emëroi Vilma Bellon si zv.ministre.


Të fundit

Greqi/ Shqiptari shpëton foshnjen dhe 4 fëmijë, mund të rrezikonin jetën

Një ngjarje e pazakontë ka befasuar opinionin publik në Greqi, ku një shqiptar është kthyer padashur në heroin e...

Rama i beson një tjetër gruaje një post të rëndësishëm, emëron drejtoreshën e re në Agjencinë e Turizmit

Kryeministri Edi Rama ka vendosur që gratë të dominojnë në qeverinë e tij, por edhe në institucione të tjera. Së fundmi, ai ka firmosur emërimin...

Dhoma Amerikane, ministrja e Financave: Do të fokusohemi tek përmirësimi i klimës së biznesit në vend

Dhoma Amerikane, ministrja e Financave: Do të fokusohemi tek përmirësimi i klimës së biznesit në vend. Ministrja e Financave Delina Ibrahimaj tha se vendi ynë...

“Ishte batutë e gabuar, bullizëm po bëni ju”, mesazhi i Erjona Rusit pas sulmit me komente

Erjona Rusi ka reaguar me një postim në Instagram pas komenteve të shumta që e sulmuan për pyetjet drejtuar një vogëlusheje që konkurrente në...

Çmimi i madh 5000 euro, sot afati i fundit për t’u regjistruar në Maratonën e Tiranës. Ja çmimet fituese për çdo kategori

Maratona e Tiranës e cila do të zhvillohet këtë të dielë do të jetë jo vetëm një sfidë sportive, por edhe një mundësi shumë...

Lajme të tjera

Web TV