WhatsApp merr masa të reja për të ruajtur privatësinë e përdoruesve

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Mark Zuckerberg, themeluesi i Facebook dhe i WhatsApp, ka njoftuar disa ndryshime për të ruajtur privatësinë e bisedave në mediat sociale, shkruan BBC.

Sipas një deklaratë të Zuckerberg, azhurnimet e reja në lidhje me privatësinë e WhatssApp priten të dalin sot. Një prej tyre është privatësia e bisedave. Ndryshe nga telefonat normale ose mesazhet, end-to-end encryption , e bën pothuajse të pamundur përgjimin e bisedave tuaja.

Risia qëndron në faktin se bisedat do të ruhen edhe në rast se humbisni telefonin tuaj. Mesazhet do të jenë të ruajtura në Google Drive ose iCloud. E vetmja gjë që ju duhet të bëni është të përdorni një kod me 64 shifra për të “zhbllokuar” mesazhet tuaja.


Të fundit

WhatsApp merr masa të reja për të ruajtur privatësinë e përdoruesve

Mark Zuckerberg, themeluesi i Facebook dhe i WhatsApp, ka njoftuar disa ndryshime për të ruajtur privatësinë e bisedave në...

Angela Merkel: Në BE veprojnë prej kohësh forcave centrifugale

Kancelarja Angela Merkel u nderua nga mbreti spanjoll Felipe VI me Çmimin Evropian Karl V për meritat e saj për Bashkimin Evropian. Angela Merkel...

Austri/ Prokuroria kërkon heqjen e imunitetit të ish-kancelarit Kurz

Sebastian Kurz sapo ka bërë betimin si deputet dhe Zyra e Prokurorit për Krimin Ekonomik dhe Korrupsionin tashmë po i kërkon Parlamentit heqjen e...

Adele thyen rekord me këngën e saj të re, ja sa milionë klikime regjistroi vetëm për pak orë

Këngëtarja Adele i është rikthyer sërish botës së muzikës pas rreth 6 vjetësh, por duket se ajo nuk  e ka humbur audiencën e saj,...

Të hënën nis viti i ri akademik, rektori Hoxha: Ja çfarë duhet pasur parasysh

Ditën e hënë, më datë 18 tetor do të nisë viti i ri akademik për të gjithë studentët në mbarë vendin, ndërsa më datën...

Lajme të tjera

Web TV