Gjak fëmijësh në duart e Putinit! Babai qan mbi trupin e djalit të vrarë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Bombardimet e Rusisë vijojnë të shkaktojnë humbje jetësh në Ukrainë.

Presidenti i Ukrainës Volodymyr Zelenskyy thotë se do të ndalojë rënien e Kievit dhe akuzon presidentin rus Vladimir Putin për krime lufte.

Imazhet tragjike kanë nxjerrë në pah koston e përgjakshme të luftës së Putinit në Ukrainë.

Në një prej tyre duket një baba që qan mbi trupin e djalit të tij të vrarë nga bombardimet ruse.

Serhii, babai i adoleshentit Iliya, u fotografua duke përqafuar kokën e djalit të tij ndërsa trupi shtrihej në një çarçaf me gjak në një maternitet të kthyer në një spital në qytetin e Detit të Zi.

Një tjetër imazh zbulon se si Iliya kishte mbërritur disa çaste më parë në pjesën e pasme të një makine me të dyja këmbët e copëtuara nga një predhë ruse”, sipas Daily Mail.

Imazhet u shfaqën ndërsa zëvendësministri i Jashtëm i Ukrainës i tha Këshillit të të Drejtave të Njeriut të OKB-së se Putini po “derdh gjakun e fëmijëve ukrainas” duke bombarduar zonat civile duke shkaktuar krime kundër njerëzimit.


Të fundit

“Mirë se vini në Shqipëri, bukë, kripë dhe…”/ Berisha mesazh europianëve për protestën

Kreu i PD, Sali Berisha ka reaguar lidhur me protestën që do të zhvillohet më 6 dhjetor. Në një postim...

VIDEO/ Argjentina mposht Australinë dhe do të përballet me Holandën në çerekfinale

Argjentina fitoi 2-1 ndaj Australisë dhe siguroi kualifikimin në çerekfinalet e Kupës së Botës, raund në të cilin do të përballet me Holandën për...

‘U burgos 3 herë për dhunë’, rrëfimi i 54-vjeçares që kërcënohet nga burri

Emisioni “Review” në Euronews Albania ka sjellë historinë e një gruaje në Kukës, ndaj së cilë është ushtruar dhunë për 30 vite nga bashkëshorti...

Vrasja e gruas shtatzënë/ Mjeku tregon nëse mund të shpëtohej foshnja

Mjeku Astrit Bimbashi deklaroi se nga ana praktike, do të ishte e pamundur që mjekët të ndërhynin pas vrasjes së gruas shtatzënë, Hamide Magashi,...

Fundi i krizës energjetike në Evropë është në horizont

Nuk ndodh shpesh që unë të jap lajme të mira, por gjykoj se këta parashikues ka të ngjarë të jenë më shumë pesimistë sesa...

Lajme të tjera

Web TV