Instiktet nuk zhduken! Pensionisti ukrainas rrëzon avionin rus me pushkën e gjuetisë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Një pensionist ukrainas raportohej sot se ka rrëzuar një gjuajtës rus Su-34 me pushkën e tij të gjuetisë, duke bërë që mjeti i kushtueshëm ajror të binte drejt tokës në një spirale rrotullimesh.

Valeriy Fedorovych hapi zjarr kur avioni armik po fluturonte mbi Chernhiv, tha Shërbimi Kufitar i Ukrainës.

Ai pretendon se e qëlloi avionin që fluturonte, dhe në pamje të qarkulluara më pas, shihej mjeti që binte drejt tokës.

Shërbimi i rojeve kufitare tha se kishte nderuar më pas pensionistin me medalje heroizmi.

Në pamje të shpërndara nga agjencia shihej Fedorovych që ecte krenar me pushkën e tij mbi supe, mes qytetit thuajse të shkatërruar.

Ndërkohë në vend vijojnë përplasjet mes njësive ushtarake si dhe sulmet ndaj zonave civile që kanë shkaktuar largimin e miliona ukrainasve nga vendi.

Dy ditë më parë Ukraina ka shpallur një ofensivë ndaj zonave të kapura nga Rusia në lindje që ka sjellje të tjera vrasje te pergjekshme e humbje jete nga të dyja palët në rajonin e Donetsk.


Të fundit

“Gratë e ish-burrave të mi më kanë inat”, Rudina Dembacaj i befason të gjithë

Moderatorja dhe aktorja Rudina Dembacaj, para se të martohej me Mark Frrokun, ka qenë e lidhur me regjisorin Eduart...

SHBA-ja prezanton bombarduesin e ri bërthamor

Ashtu siç pritej, detajet specifike të kësaj fluturakeje kanë mbetur sekrete Forcat ajrore të Shteteve të Bashkuara kanë prezantuar bombarduesin e ri bërthamor, B-21, i...

“Dëshira” e Olsa Muhametit bëhet realitet! Bora Zemani rikthehet në “Për’puthen”

Bora Zemani i ka thënë “po” ftesës së Olsa Muhametit për t’u rikthyer sërish në “Për’puthen”. Lajmin e ka bërë me dije vetë moderatorja gjatë...

Fazën me eliminim direkt e hap sfida Holandë-SHBA, publikohen formacionet zyrtare

Holandë – SHBA është sfida e parë e fazës së 1/8-ave të “Katar 2022”, e cila nis në orën 16:00. Tashmë trajnerët respektive, holandezi...

Samiti i BE në Tiranë/ Policia rrethon zonën, protesta e PD nuk do lejohet në Bulevard

Fëmijë me prindërit duke ecur të shkujdesur përpara këtij posteri që paralajmëron mbajtjen e samit të BE-s, mbase pa e kuptuar se të martën...

Lajme të tjera

Web TV