“Do martohesh me mua?”/ Fansi i propozoi Rita Orës, reagimi epik i këngëtares (VIDEO)

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Këngëtarja e famshme shqiptare, Rita Ora, mbajti në sheshin “Skënderbej” një koncert në 6 shtator, ku dhuroi një super performancë elektrizuese.

Por, pas saj teksa ka qenë duke u larguar, një fans i ka propozuar për martesë: “Rita, do martohesh me mua të lutem?”, pyet ai teksa me humor ajo ia kthen: “Çfarë pyetje palidhje…”

Mesa duket fansi ka humbur disa përditësime të fundit, pasi para pak javësh Rita u martua në fshehtësi me regjisorin e njohur, Taika Waititi. Thuhet se çifti në fillim të këtij muaji u martuan në një ceremoni private dhe po përgatiten për një dasmë të madhe.

Rita dhe Taika filluan të takoheshin në mars 2021, përpara se të zyrtarizonin romancën e tyre atë gusht. Çifti u fejua dy muaj më parë dhe tani burimet pohojnë se ata po planifikojnë një dasmë të madhe për të festuar martesën e tyre sekrete me miqtë dhe familjen.

Nga ana tjetër kujtojmë se kur artistja e famshme shqiptare, Dua Lipa, ishte në “Sunny Hill” në Kosovë mori një propozim edhe më epik. “A të jep nana në katun”, ka qenë pyetja që i ka bërë njëri prej pjesëmarrësve këngëtares shqiptare. Pasi ka dëgjuar pyetjen, ajo nuk e ka fshehur reagimin, duke e mohuar me duar e duke shkaktuar kështu të qeshura te të pranishmit.


Të fundit

Sulmi ndaj Berishës/ Topalli: Një nga momentet më të errëta në historinë e pluralizmit

Ish-kryeparlamentarja Jozefina Topalli ka dënuar sulmin me grusht ndaj Sali Berishës gjatë protestës së zhvilluar sot nga opozita. Me anë...

Spanja kërkon të kapërcejë Marokun, publikohen formacionet zyrtare të skuadrave

Spanja do të përballet me Marokun në 1/8 e Kupës së Botës. Ndeshja fillon në orën 16:00 dhe luhet në stadiumin “Education City Stadium”. La Roja...

Mediat e huaja shkruajnë për incidentin e Berishës: Goditet me grusht lideri i opozitës

Lajmi i samitit BE-Ballkani Perëndimor ka fituar vëmendje mediatike edhe nga mediat e huaja, por vëmendje mediake të madhe ka fituar edhe incidenti që...

Uniformat blu reagojnë për sulmin fizik ndaj Berishës

Drejtoria Vendore e Policisë Tiranë Në lidhje me incidentin e ndodhur në orën 12:25, në tubimin e organizuar ditën e sotme, gjatë të cilit shtetasi...

Basha dënon sulmin fizik ndaj Berishës: Kjo ngjarje duhet të hetohet

Lulzim Basha ka reaguar ndaj sulmit të Sali Berishës, që u godit sot nga një shtetas që hyri mes protestuesve.   BASHA: Dënoj ashpërsisht sulmin...

Lajme të tjera

Web TV