Qytetarët vendosën bust të mbretëreshës mes të Kukësit, bashkia e heq me shpejtësi

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Në Londër e sotmja do të jetë një ditë e rëndësishme pasi zhvillohet funerali i Mbretëreshës Elisabeth II, duke mbyllur kështu një epokë.

Marrë shkak nga kjo ditë dikush në Kukës ka zgjedhur që të vendosë në sheshin kryesor të qytetit një punim gipsi, si një bust për Mbretëreshën por që në fakt pak i ngjan monarkes më jetëgjatë në Britaninë e Madhe. Punimi dukej i dobët, pa ndonjë ngjashmëri me Mbretëreshën, sigurisht i padenjë për të respektuar një figurë të tillë botërore.

Nuk dihet kush ka qenë ideator dhe realizues i kësaj vepre ndërkohë që vetëm pak minuta ka qëndruar në shesh pasi punonjës të bashkisë e kanë hequr me shpejtësi. Kujtojmë se pas ndarjes nga jeta të Mbretëreshës ka qenë Bashkia e Hasit ajo që ka shprehur dëshirën për të vendosur një bust për nder të Elisabeth II por që pritet miratimi nga ambasada britanike.


Të fundit

Dorëheqjet nga gara për primaret, Berisha: Tregues i lirisë së shprehjes!

Ish-kryeministri Sali Berisha tha se në Malësi të Madhe është shtyrë gara, për shkak të disa problemeve. “Kishte kandidat, por...

Nuk ka qetësi për Juventusin, CR7 përgatitet t’i hedhë në gjyq për 20 milionë eurot

Cristiano Ronaldo thuhet se i ka kërkuar Juventusit që t’i paguajë tarifën prej 19.9 milionë euro të rënë dakord fshehurazi gjatë fazave të hershme...

Kokulur me kapuç dhe maskë, del para hetuesve shqiptari që vrau të dashurën në Greqi

25-vjeçari shqiptar që qëlloi në kokë partneren e tij 19-vjeçare në banesën e saj në Pire, është dërguar para Prokurorisë dhe Hetuesit. Vrasësi i vetë-rrëfyer...

Pse nuk reaguat për Shaqirin dhe Xhakën pas ndeshjes? Përgjigjet Rama: Unë nuk jam…

Kryemisnitri Edi Rama i është përgjigjur ditën e somte pyetjes edhe për mosreagimin pas ndeshjes Zvicër – Serbi. Kujtojmë që shumë figura politike si në...

Del në ankand Mercedesi klasik i Maradonës, ja sa pritet të jetë çmimi

Në kohën që po zhvillohet Botërori i futbollit, është e natyrshme që të kujtohet, sipas rastit, edhe Maradona, i cili tashmë nuk jeton më. Ankandi...

Lajme të tjera

Web TV