Veliaj: Monës dhe Ilirit i fiket llamba kur s’ndahet “plaçka” me ta

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj i ftuar në emisionin “Log.” në ABC me gazetarin Endri Xhafo tha se Tirana sot është një qytet më i pastër dhe kjo është ajo që i intereson qytetarëve.

Për sa i përket denoncimeve të Partisë së Lirisë për çështjen e inceneratorit të Tiranës, Veliaj tha se kjo është “luftë e Metës dhe Kryemadhit pasi nuk kanë marrë copën e tyre.”

Veliaj: Publiku do që Tirana të jetë e pastër. Publiku nuk është budalla. Kur shikon zyrtarë të Ilir Metës, se Meta dhe Kryemadhi kanë hall si është bërë kjo dhe ne nuk kemi copën tonë, publiku e kupton. Unë nuk i njoh ata që janë në kërkim, nuk i kam takuar. Pyet hetuesinë. Për dy vende ka dhënë autorizim, sekuestro dhe ka vënë administrator. Këto vendime i merr gjykata. Kjo skema në Elbasan dhe Fier qenka tjetër se këta paska financuar dhe investimin, në Tiranë vetëm i marrin plehrat dhe i çojnë aty.

Publiku këtë e ka perceptuar që ky është pazari i një partie. PS në dallim nga partitë e tjera që thonë mos arresto atë që vrau në 21 janar, PS thotë nëse ke dyshime për disa njerëz hetoni. LSI kur i ikin njerëz dhe kur krijohet ideja që nuk qenka ndarë plaçka me ta Monës dhe Ilirit i fiket llamba. Kjo është luftë e një partiçke të vogël për plaçkë të pretenduar. Tirana sot është më e pastër. Publiku kaq gjë e di.


Të fundit

Spanja kërkon të kapërcejë Marokun, publikohen formacionet zyrtare të skuadrave

Spanja do të përballet me Marokun në 1/8 e Kupës së Botës. Ndeshja fillon në orën 16:00 dhe luhet në...

Mediat e huaja shkruajnë për incidentin e Berishës: Goditet me grusht lideri i opozitës

Lajmi i samitit BE-Ballkani Perëndimor ka fituar vëmendje mediatike edhe nga mediat e huaja, por vëmendje mediake të madhe ka fituar edhe incidenti që...

Uniformat blu reagojnë për sulmin fizik ndaj Berishës

Drejtoria Vendore e Policisë Tiranë Në lidhje me incidentin e ndodhur në orën 12:25, në tubimin e organizuar ditën e sotme, gjatë të cilit shtetasi...

Basha dënon sulmin fizik ndaj Berishës: Kjo ngjarje duhet të hetohet

Lulzim Basha ka reaguar ndaj sulmit të Sali Berishës, që u godit sot nga një shtetas që hyri mes protestuesve.   BASHA: Dënoj ashpërsisht sulmin...

Lajm i fundit/ Bordi i Transparencës ul me tre lekë çmimin e naftës

Vendimet e Bordit të Transparencës në datë 6 Dhjetor 2022 kanë ndryshime të çmimit nga ai i përcaktuar në mbledhjen e fundit. Referuar të dhënave...

Lajme të tjera

Web TV