Barcelona e “gjymtuar”, 4 lojtarë të lënduar me kombëtaret

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Memphis Depay dhe Frenkie de Jong e kanë paguar shtrenjtë, me lëndime, pjesëmarrjen me kombëtaren e tyre. Ashtu si Koundé dhe Araujo, ata nuk kanë arritur të kryejnë angazhimet me kombëtaret përkatëse. Të dy iu janë nënshtruar testeve mjekësore pasditen e djeshme me Barçën, të cilat kanë konfirmuar shqetësimet.

Memphis, siç raportohet nga Barcelona, ka një dëmtim në bicepsin femoral të këmbës së majtë. Frenkie de Jong, nga ana e tij, ka një zgjatje në gjysmëtendinozin e këmbës së majtë.

Klubi katalanas, përmes një deklarate ka raportuar shqetësimin se nuk janë në dispozicion të trajnerit Xavi, por nuk ka treguar kohën e parashikuar që duhet të qëndrojnë larg fushave të lojës. “Evolucioni i tyre do të përcaktojë disponueshmërinë”, – thuhet në njoftim.

Dy lojtarët holandezë kanë humbur rolin e titullarit në këtë sezon. Sulmuesi ka marrë pjesë vetëm në tri ndeshje: gjithsej 131 minuta. Mesfushori nga ana e tij ka qenë i pranishëm në tetë ndeshjet që ka luajtur skuadra blaugrana, ndonëse ka nisur si titullar vetëm gjysmën e tyre.


Të fundit

Dorëheqjet nga gara për primaret, Berisha: Tregues i lirisë së shprehjes!

Ish-kryeministri Sali Berisha tha se në Malësi të Madhe është shtyrë gara, për shkak të disa problemeve. “Kishte kandidat, por...

Nuk ka qetësi për Juventusin, CR7 përgatitet t’i hedhë në gjyq për 20 milionë eurot

Cristiano Ronaldo thuhet se i ka kërkuar Juventusit që t’i paguajë tarifën prej 19.9 milionë euro të rënë dakord fshehurazi gjatë fazave të hershme...

Kokulur me kapuç dhe maskë, del para hetuesve shqiptari që vrau të dashurën në Greqi

25-vjeçari shqiptar që qëlloi në kokë partneren e tij 19-vjeçare në banesën e saj në Pire, është dërguar para Prokurorisë dhe Hetuesit. Vrasësi i vetë-rrëfyer...

Pse nuk reaguat për Shaqirin dhe Xhakën pas ndeshjes? Përgjigjet Rama: Unë nuk jam…

Kryemisnitri Edi Rama i është përgjigjur ditën e somte pyetjes edhe për mosreagimin pas ndeshjes Zvicër – Serbi. Kujtojmë që shumë figura politike si në...

Del në ankand Mercedesi klasik i Maradonës, ja sa pritet të jetë çmimi

Në kohën që po zhvillohet Botërori i futbollit, është e natyrshme që të kujtohet, sipas rastit, edhe Maradona, i cili tashmë nuk jeton më. Ankandi...

Lajme të tjera

Web TV