Përdhunoi shqiptaren, Italia kërkon ekstradimin e Robinho-s

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

I dënuar me 9 vjet për përdhunim në grup, ish-sulmuesi i Milanit, Robinho duhet të shkojë pas hekurave. Ministria Italiane e Drejtësisë, kërkon nga Brazili ekstradimin e ish-lojtarit të kombëtares Selecao, një nga talentet më të mëdhenj të dekadave të fundit.

Vendimi në dëm të Robinhos është i formës së prerë pasi ai u shpall fajtor për përdhunimin e një 23-vjeçareje shqiptare natën e 22 janarit të vitit 2013 në një pub të Milanos. Robinho bashkë me shokun e tij, Ricardo Falco janë shpallur në kërkim ndërkombëtar për këtë krim ndërsa mësohet se të dy ndodhen në Brazil.

38-vjeçari ka luajtur për 4 sezone me fanellën e Milanit në vitet 2010-2014, ndërsa do të jetë shumë e vështirë të ekstradohen pasi Kushtetuta Braziliane nuk e parashikon një gjë të tillë për shtetasit e vet.

Sipas prokurorisë, Robinho e dehu viktimën deri në pikën kur ajo ishte në gjendje të rënduar dhe më pas e dhunoi në grup në garderobën e një lokali nate. Prokuroria thekson në raport se dhunuesit e përçmuan aq shumë viktimën sa që e turpëruan.

Skuadra e Santosit ku ai u kthye të luante e ndërpreu kontratën menjëherë pasi u publikuan detajet e ngjarjes së shëmtuar.


Të fundit

Mister në rrugën Berat-Lushnjë, shoferi dhe pasagjeri zhduken pas aksidentit të rëndë

Një makinë tip Mercedez Benz është përplasur mbrëmjen e së shtunës me trafikandarësen në rrugën nacionale Berat- Lushnjë, në...

VOA: Berisha nuk heq dorë nga protesta e 6 dhjetorit, del në shesh pa lejen e Policisë

Në Tiranë, Partia Demokratike, ajo pjesë që drejtohet nga ish-kryeministri Sali Berisha, bëri të ditur se nuk do të ndryshojë planet për të zhvilluar...

Bora Zemani merr buqetën më të veçantë dhe më të pazakontë nga ndjekësit e saj!

ora Zemani prej më shumë se një viti tanimë ka qenë kryefjalë e mediave duke nisur që nga moderimi i programit hit “Për’Puthen” e...

VIDEO/ Argjentina mposht Meksikën dhe merr tre pikët e para, Messi shënon një super gol

Argjentina siguron suksesin e parë në Kupën e Botës, Katar 2022, por përfaqësuesja “Albiceleste” i falet përsëri kapitenit dhe njeriut lider, Lionel Messi-t. 7 herë...

Eksperimenti i të ftohtit, BBC: Çfarë i ndodh trupit në një shtëpi pa ngrohje!

Deri këtë vit temperatura mesatare që duhej mbajtur në shtëpitë dimërore në disa pjesë te Europës, ishte 20 gradë, me luhatje maksimale në dy...

Lajme të tjera

Web TV