E rëndë në Bilisht/ Mësuesi denoncohet për dhunë, nxënësit: Na qëlloi në kokë dhe fytyrë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Një mësues i gjuhës angleze në shkollën 9-vjeçare “Dritëro Agolli” në Bilisht është pezulluar nga puna pasi ka ushtruar dhunë ndaj disa nxënësve.

Sipas denoncimit të nxënësve, mësuesi i ka goditur me bidon uji gjatë mësimit. Pas denoncimit, drejtoria e shkollës vendosi pezullimin e mësuesit Alban Fetolli.

Siç shkruan Ora News, ai ka ushtruar dhunë ndaj nxënësve, ndërsa ata treguan detajet nga ky episode.

”Një nxënëse që është shoqja ime e goditi në kokë, edhe një shok timin e goditi në kokë. Kurse mua më goditi me pëllëmbë në faqe. Nxënësit hodhën dyshime se mësuesi i tyre mund të ketë qenë nën efektin e alkoolit në momentin që ka ushtruar dhunë ndaj tyre një javë më parë.” – tha nxenesi.

 

Të fundit

Doni lëkurë të pastër? Ja si ta përdorni të bardhën e vezës për të trajtuar fytyrën

Një nga gjërat që shumica e njerëzve harrojnë të përfshijnë në rutinën e tyre është kujdesi për lëkurën. Nga dielli...

Haiti, vriten tre persona, mes tyre vajza e një kongresmeni amerikan

Tre misionarë të organizatës amerikane “Misionet në Haiti”, qendra e të cilëve ishin vendosur në Oklahama janë vrarë pasi u zunë pritë nga një...

“Peshkaqenët e borxheve”/ Deralla: Në vitin 2020 Banka e Shqipërisë mori një plan masash

Gjykata e Tiranës ka lënë në fuqi masat e sigurisë për 9 personat e përfshirë në skandalin e zhvatjes së qytetarëve nëpërmjet te ashtuquajturave...

OBSH: COVID-19 shkurtoi jetëgjatësinë në botë

Pandemia COVID-19 shkurtoi jetëgjatësinë në botë për gati dy vjet, kur u përhap nga viti 2019 dhe 2021, duke zhbërë një dekadë përparim, tha...

Skema e mashtrimit me mikro-kreditë/ “Rasti, më i keq se firmat piramidale”

Disa ditë më parë, Prokuroria e Tiranës ka goditur skemën e zhvatjes së qytetarëve nëpërmjet të ashtuquajtur mikrokredi me interesa të larta, për shlyerjen...

Lajme të tjera

Web TV