test

“Kemi jetuar të dy në Kombinat”, Erion Braçe mesazh Flori Mumajesit pas vendimit drastik

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Flori Mumajesi ka marrë ditët e fundit qendrën e vëmendjen në media e rrjete sociale.

Artisti ka ndarë prej disa ditësh gjendjen e tij emocionale me ndjekësit, duke bërë shumë prej fansave të tij të shqetësohen për kantautorin.

Erjon Braçe i ka dedikuar postimin e mbrëmjes së djeshme, duke kujtuar se si ata të dy janë çuna Kombinati dhe fton ndjekësit që ta dëgjojnë Florin, ta mbështesin, sepse jo të gjithë lindin e janë mes nesh si frymëzues, siç është Flori Mumajesi me repertorin e tij të gjatë.

Statusi i Braçes, i cili ka postuar edhe një prej këngëve hit të Florit, Thjesht të du:

Mezi e gjeta këtë këngë!

Shikoni!

Ka njerëz që kanë lindur të rrinë kot, hiç, kot.

Për vete, por edhe për të tjerët, shoqërinë!

Por ka të tjerë që kanë lindur të jetojnë, frymëzojnë. Të jetojnë vetë, të frymëzojnë një, dy, më shumë. Ju ndryshon ditën, dita ju ndryshon jetën, ndodh.

Të jetosh duke frymëzuar është më e mira që mund të ndodhë.

Flori Mumajesi ka lindur për këtë.

Të ndjejë, të krijojë, të shkruajë poezi e melodi, të recitojë e këndojë me zë e me shpirt, të gëzojë e frymëzojë, t’i shpërndajë të dyja, t’i dërgojë tek çdokush!

Të jetosh është edhe të ndjesh zhgënjim, gëzim, trishtim, hare, dhimbje, zgjim, dëshpërim, ringritje.

Të qeshësh e qash, të krijosh, shkruash, flasësh, këndosh përsëri!

Jo si detyrim ndaj kujt, thjesht të jetosh!

Si dallga, energjia e saj, zëri i saj!

Flori dhe unë kemi jetuar në Kombinat, jetuar.

Ajo lagje jetonte!

Nëse ka diçka që na dallon, të gjithëve që jetuam aty, ajo ka të bëjë me një fakt: Nuk dorëzohemi! Jetojmë! Edhe për të tjerët!

Lexo edhe :  ‘Mos harro se të kam dash’, Xhensila publikon këngën e re pas divorcit me Besin

Tani thjesht dëgjojeni dhe duartrokiteni!

 

Të fundit

Burim i shkëlqyer vitaminash për organizmin, zbuloni cilësitë e farave të shalqirit

Ngrënia e shalqinit është një proces që sfidohet nga farat e shumta të tij. Zgjedhja është e qartë. Ose...

Pse Berisha caktoi protestën kombëtare më 12 korrik?

Nga Ylli Pata Përse Sali Berisha zgjodhi ditën e samitit të NATO-s si datë për protestën e tij kombëtare? Kryesia e partisë së Sali Berishës, tashmë...

Kredi me zero interes për punonjësit e administratës, ja si do të ndahen, kriteret

Zbardhet sistemi i pikëzimit me kriteret mbi bazën e të cilave do të vlerësohen punonjësit e administratës që aplikojnë për të përfituar kredi me...

Djali i Belerit kandidat i PD për Himarën? Dhuli zbulon çfarë pritet të ndodhë

Apeli i GJKKO la në fuqi dënimin për Fredi Belerin me 2 vite burg për korrupsion zgjedhor. Ish-zëdhënësi i fushatës së Belerit, Skerdjan Dhuli...

E trishtë/ Ndahet nga jeta në moshë të re këngëtari i njohur

Shifty Shellshock, emri i vërtetë i të cilit ishte Seth Binzer, i grupit Crazy Town, të cilët u bënë të njohur për këngën e...

Lajme të tjera

Web TV