“Paguhen si në kohën e Enverit”/ Spaho: Ushtarakët e Peleshit kapen jashtë me shtëpi bari

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Deputeti Edmond Spaho i është përgjigjur ministrit Niko Pelshi i cili deklaroi se me buxhetin e viti 2023, do të rrisnin pagat për rreth 7000 ushtarakë.

Ai tha se ushtarakët e Peleshit kapen jashtë me shtëpi bari  dhe se të gjithë paguhen si në kohën e Enverit.

“Janë kaq të lumtur ushtarakët saqë edhe përfaqësuesin që dërguan andej e kapën me shtëpi bari. Prit të të dalin të dhënat e tjera se do e shohësh, nga iranianët.

Mua më kanë thënë iranianët miku im, më kanë thënë ata se unë mbaj kontakte me ta pra, jam spiun. Kur shikojmë që buxheti është dyfishuar, flasim për rritje ekonomike. Në fakt ajo që duhet të rrisni janë pagat. Të gjithë paguhen njëlloj, si në kohën e Enverit.


Të fundit

VIDEO/ Të pashmangshëm, Reali mposht Atleticon në kohën shtesë dhe kalon në gjysmëfinale

Real Madrid ka mposhtur Atletico Madrid në kuadër të çerekfinales së Kupës së Mbretit me rezultat 3-1, pas kohës...

Do ketë “non grata” nga BE për politikanë shqiptarë? Ambasadorja shpjegon rregullat

Ambasadorja e Bashkimit Europian në Tiranë Christine Hohmann është pyetur nga gazetarja Erla Mëhilli nëse do të ketë nga Brukseli vendime drastike për zyrtarët...

Akuzat për lidhjen me McGonigal/ Reagon Rama: S’ka lidhje me atë që ulëritet në Shqipëri

Kryeministri Edi Rama ka reaguar në lidhje me akuzat e opozitës për aferën me ish-zyrtarin e lartë të FBI-së Charles McGonigal për të dëmtuar...

Kush e bleu ish-zyrtarin e FBI?/ Ja si përgjigjet deputeti i PS

Deputeti i Partisë Socialiste, Toni Gogu tha  në emisionin Now në Euronews Albania se opozita në Shqipëri janë duke trilluar mbi aktakuzën ndaj ish-zyrtarit...

“Ik me gjithë puthje, se dua hiç…”/ Zihen keq Kiara dhe Luizi: Krenaria jote të djeg

Kiara dhe Luizi janë zënë sot keq me njëri-tjetrin. Gjithçka nisi pas një bisede me Oltën, e cila këshilloi Kiarën që ta puthte Luizin...

Lajme të tjera

Web TV