Ukrainasit zgjohen nga sirenat e alarmit dhe tymi, Rusia sulmon me raketa Odessën

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Porti jugor i Ukrainës, Odessa u godit mëngjesin e sotëm nga disa raketa ruse.

Lajmin e kanë bërë me dije autoritetet ukrainase, të cilat janë shprehur se një seri shpërthimesh kanë ndodhur edhe në qytetin e Dnipros.

Me sirena dhe me tym të zi kështu janë zgjuar banorët e Odessa dhe Dnipos pas sulmeve të vazhdueshme mëngjesin e sotëm në këtë rajone. Ende nuk dihet nëse ka të plagosur apo viktima nga këto goditje.


Të fundit

Vrau 3 pensionistë/ Arrestohet në Gjermani serbi, i gjurmonte viktimat në supermarkete

Sot, ndodhi vrasja e tretë e një pensionisti në qytet. I dyshuari kryesor është arrestuar. Bëhet fjalë për një...

Japonia i dhuron Tiranës mjete zjarrfikëse, Veliaj: Na shërbejnë për zonat periferike

Dy mjete të reja zjarrfikëse iu shtuan stacionit të ri zjarrfikës në Kinostudio, si ndihmë nga Ambasada e Japonisë në Tiranë. Kryebashkiaku Erion Veliaj...

Bullgaria nis ndërtimin e tubacionit që do të transportojë gaz natyror në Serbi

Bullgaria ka nisur sot ndërtimin e një tubacioni që do të transportojë gaz natyror  në Serbi, dhe do të rrisë sigurinë e furnizimit në...

VIDEO-Nga grumbull ‘karrocash’ teneqeje, Urgjenca Kombëtare kthehet në repart ekselence

Kryeministri Edi Rama  e ka cilësuar Urgjencën Kombëtare si “repart ekspelencë të shërbimit shëndetësor shqiptar” pasi flotës së shërbimit i janë shtuar 28 autoambulanca...

Peleshi njofton shtim fondesh për emergjencat civile/ Po vjen edhe financimi italian

Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi, pas mbledhjes së qeverisë, ka detajuar një projektvendim të menduar si ndihmë ndaj pushtetit vendor në përballjen e emergjencave...

Lajme të tjera

Web TV