Rita Ora shkon në picerinë e shqiptarëve në Londër, i ‘mburr’ në shqip: Më të mirët!

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Këngëtarja e famshme, Rita Ora, e ka treguar gjithmonë me krenari në mbarë botën se është me origjinë shqiptare. Që kur nisi karrierën, ajo ka bërë krenare shqiptarët me artin, muzikën dhe sukseset e panumërta në tregun ndërkombëtarë.

Së fundmi, teksa ndodhet në Londër, Ora ka ndaluar në një piceri ku siç duket punonjësit dhe pronari janë me origjinë shqiptare. E rrethuar nga fansat dhe kamerat, ajo përshëndet me picierët ndërsa dëgjohet të flasë shqip se “Shqiptarët përgatisin më së miri”.

Rita Ora ishte para pak kohësh në Shqipëri, ku performoi në një koncert që ndezi kryeqytetin.


Të fundit

Aksident i frikshëm/ Makina del nga rruga dhe merr para trafikndarësen

Një aksident i rëndë është regjistruar pasditen e sotme në aksin nacional Pogradec-Qafë Thanë në afërsi te fshatit turistik...

Brazili kërkon kualifikimin ndaj Zvicrës, janë publikuar formacionet zyrtare të skuadrave

Brazili dhe Zvicra është kryesfida e ditës së sotme, e cila zhvillohet në kuadër të Grupit G. Brazili është lider i grupit me tri pikë,...

VIDEO/ Mes spektaklit, Gana mposht Korenë e Jugut dhe ushtron presion mbi Uruguajin

Gana ia del me sukses që në ndeshjen e dytë të Grupit H të marrë tre pikët e para në këtë Kupë Bote, Kombëtarja...

U përplas nga motori, këngëtarja rrëfen “tmerrin” e aksidentit në Tiranë

Këngëtarja e njohur nga Kosova, Vjollca Haxhiu është përballur me një situatë të pakëndëshme dhe të rrezikshme për jetën e saj disa javë më...

Urim për 110-vjetorin e Pavarësisë/ Flamuri ynë “valëvitet” në faqen e institucionit grek

Greqia u është bashkuar vendeve që kanë uruar Shqipërinë për ditën e Pavarësisë. Ka qenë ministria e Jashtme e Greqisë, që ka shprehur urimet...

Lajme të tjera

Web TV