Alarmohen grekët/ Erdogan: Nuk do t’i kërkojmë leje askujt për të mbrojtur kufijtë!

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Presidenti turk Rexhep Tayip Erdogan, ka reaguar sërish për situatën në Irak dhe në Siri.

Erdogan është shprehur i vendosur për operacionet ushtarake turke që sipas tij synojnë zgjerimin e zonës së sigurisë.

“Nuk do t’i kërkojmë askujt lejen për të mbrojtur kufijtë tanë. Ne jemi të vendosur të shkatërrojmë organizatën terroriste PKK derisa të neutralizohet terroristi i fundit. Askush nuk duhet të shqetësohet nga operacionet ushtarake turke që synojnë zgjerimin e zonës së sigurisë,”, ka thënë ai.

Ndërkohë mediat greke shkruajnë se presidenti turk po injoron thirrjet e Perëndimit dhe të Moskës për të shmangur lëvizjet destabilizuese.


Të fundit

VIDEO/ Të pashmangshëm, Reali mposht Atleticon në kohën shtesë dhe kalon në gjysmëfinale

Real Madrid ka mposhtur Atletico Madrid në kuadër të çerekfinales së Kupës së Mbretit me rezultat 3-1, pas kohës...

Do ketë “non grata” nga BE për politikanë shqiptarë? Ambasadorja shpjegon rregullat

Ambasadorja e Bashkimit Europian në Tiranë Christine Hohmann është pyetur nga gazetarja Erla Mëhilli nëse do të ketë nga Brukseli vendime drastike për zyrtarët...

Akuzat për lidhjen me McGonigal/ Reagon Rama: S’ka lidhje me atë që ulëritet në Shqipëri

Kryeministri Edi Rama ka reaguar në lidhje me akuzat e opozitës për aferën me ish-zyrtarin e lartë të FBI-së Charles McGonigal për të dëmtuar...

Kush e bleu ish-zyrtarin e FBI?/ Ja si përgjigjet deputeti i PS

Deputeti i Partisë Socialiste, Toni Gogu tha  në emisionin Now në Euronews Albania se opozita në Shqipëri janë duke trilluar mbi aktakuzën ndaj ish-zyrtarit...

“Ik me gjithë puthje, se dua hiç…”/ Zihen keq Kiara dhe Luizi: Krenaria jote të djeg

Kiara dhe Luizi janë zënë sot keq me njëri-tjetrin. Gjithçka nisi pas një bisede me Oltën, e cila këshilloi Kiarën që ta puthte Luizin...

Lajme të tjera

Web TV