test

Pandemia drejt “shuarjes”, 10 qytetar të infektuar më Covid19, asnjë humbje jete

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Ministria e Shëndetësisë ka publikuar të dhënat për 24 orët e fundit, rreth pandemisë Covid 19. Sipas të dhënave, në 24 orët e fundit janë kryer 10 qytetarë të infektuar, nuk ka humbje jete dhe 17 të shëruar në 24 orët e fundit janë kryer 373 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë me COVID, 10 qytetarë, në Bashkitë: 5 në Tiranë, 2 në Kurbin, nga 1 qytetarë në Kavajë, Vlorë, Përmet. Janë 145 qytetarë aktivë me Covid19 në të gjithë vendin.

Aktualisht në spitalin COVID3 po marrin trajtim 1 pacientë. Në 24 orët e fundit nuk ka asnjë humbje jete me SarsCov2.

Janë shëruar 17 qytetarë gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 328,538 që nga fillimi i epidemisë.

Statistika ( 3 Dhjetor 2022)

Raste të reja ditore 10
Të shëruar në 24 orë 17
Të shtruar në spitale 1
Humbje jete në 24 orë 0
Testime ditore 373

Testime totale 2,010,270
Raste pozitive 332,277
Raste të shëruara 328,538
Raste Aktive 145

Humbje jete 3,594

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë 111
Gjirokastër 12
Fier 5
Berat. 4
Shkodër 3

Elbasan. 2
Durrës. 2
Korçë. 2
Vlorë 2
Lezhë. 2

Të fundit

Kërkesa e fundit për liri/ Berisha kërkon në gjykatë ndryshimin e masës së sigurisë

Mbahet këtë të martë në Apelin e GJKKO-së seanca për Sali Berishën, i cili kërkon që t’i hiqet masa...

Ecni apo flisni në gjumë? Ja pse ndodh

Problemi me ecjen në gjumë dhe të folurit në gjumë mund të jetë mjaft serioz, ndaj mjekët paralajmërojnë se ndonjëherë duhet të konsultoheni me...

Mbappe shmang operacionin në hundë, francezi do të vendosë maskë në ndeshjet e mbetura

Franca fitoi minimalisht përballë Austrisë në ndeshjen e parë të Euro2024, por pas ndeshjes vëmendja më e madhe ishte tek Kylian Mbappe. Kapiteni i...

Çdo të thotë të jesh pjesë e një partie ‘non grata’ nga Perëndimi në Shqipëri?

Nga Ylli Pata Vendimi i Apelit të Londrës për rastin Sali Berisha nuk se ishte ndonjë lajm i madh. Dukej më shumë një rutinë proceduriale. Thelbi i...

Profesori i Koresë së Jugut prodhon kokrra orizi me mish brenda!

Kompanitë në mbarë botën kanë kërkuar prej kohësh të komercializojnë alternativat e mishit, të tilla si mishi me bazë bimore ose të kultivuar, për...

Lajme të tjera

Web TV