E trishtë/ Një tjetër gazetar ndërron jetë në Kupën e Botës

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Vetëm disa ditë pas ndarjes nga jeta të gazetarit amerikan Grant Wahl, i cili po mbulonte Kupën e Botës, në Katar, një tjetër fatkeqësi ka ndodhur në radhët e medias.

Siç raportohet nga mediat vendase, fotoreporteri Khalid al-Misslam i kanalit televiziv vendas “Al Kass” është gjendur i pajetë ditën e djeshme, në shkaqe ende të pashpjegueshme.

Vdekja e tij u njoftua në kanalin zyrtare në “Twitter”, të “Al Kass” dhe gjithashtu u raportu nga Gulf Times, ku ashtu si për gazetarin amerikan u tha se fotoreporteri vdiq, duke mbuluar Kupën e Botës.

Të fundit

Meta probleme me drejtësinë? Analisti thumbon ish-presidentin:Pa qenë i pandehur nga SPAK

Analisti Skënder Minxhozi thotë se kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta po sillet sikur ka probleme me drejtësinë. Në...

Kur do shpërndahen fondet? Afati mbyllet nesër, 66 mijë fermerë aplikuan për subvencione!

Fermerët kanë edhe pak orë në dispozicion për të aplikuar për Skemën Kombëtare dhe të marrin mbështetje financiare nga Buxheti i shtetit. Aplikimet mbyllen...

69 vjet pa Ajnshtajnin, ikonën botërore të fizikës

69 vjet më parë, fizikani Albert Ajnshtajn vdiq në Princeton, New Jersey, në moshën 76-vjeçare. Albert Ajnshtajn, i cili do të revolucionarizonte fizikën dhe kuptimin...

Plani që po ndiqet për ndryshimin e moshës për daljen në pension

Astrit Hado, drejtori i përgjithshëm i Institutit të Sigurimeve Shoqërore ka folur për skemën e pensioneve në Shqipëri dhe problematikat që hasin të moshuarit....

Ancelotti: “Mbrojtja është mënyra e vetme ndaj Cityt, Guardiola më komplimentoi”

Real Madrid nuk ngopet dhe nuk dorëzohet kurrë. “Los Blancos” vuajtën në “Etihad”, por dolën të pamposhtur nga dueli që zgjati 120 minuta. Dhe...

Lajme të tjera

Web TV