“Fluturimi i fundit”/ Titujt kryesorë të mediave sportive

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Fitorja e Francës ndaj Marokut, e sidomos konfirmimi i një finaleje të madhe mes Argjentinës dhe Francës është lajmi më i bujshëm i ditës së sotme.

Ndjekim disa nga titujt kryesorë të mediave sportive:

La Gazzetta dello Sport, Mbappe zë në qendër skenën pas fitores së Francës ndaj Marokut që vlen një vend në finalen e Kupës së Botës me Argjentinën e Messit: “Lojë e një mbreti”, titullon gazeta milaneze.Prima Pagina La Gazzetta dello Sport 15/12/2022

“Fenomenale” është titulli i Corriere dello Sport, e cila e hapet me fotot e Mbappes dhe Messit në faqen e parë. Do të jetë Francë-Argjentinë në finalen e Dohas të dielën. Kylian Mbappe mund të fitojë Kupën e Botës të dytë radhazi pas Pelé, kurse Leo dhe Argjentina duan të përsërisin arritjen e Maradonës.Prima Pagina Corriere dello Sport 15/12/2022

Torinezja Tuttosport po ashtu fokusohet tek e njëjta ngjarje për finalen e Botërorit: “Messi dhe Mbappe”.Prima Pagina Tuttosport 15/12/2022

Gazeta madrilene AS lartëson performancën e Francës dhe kampionit të saj: “Mbappe përballet me Messin” , kryeson gazeta spanjolle në kuadër të finales së Kupës së Botës mes francezëve dhe Argjentinës.Prima Pagina AS 15/12/2022

L’Equipe, nga ana tjetër, hapet me një foto në faqe të plotë të golit të lojtarit të Milanit, Theo Hernandez: “Fluturimi i fundit”, shkruan gazeta transalpine, e cila padyshim i jep hapësirë ​​të mjaftueshme suksesit të formacionit të Deschamps.Prima Pagina L'Equipe 15/12/2022

Të fundit

Talenti 10-vjeçar bëhet pjesë e orkestrës së ushtrisë, performon për 1 qershorin

Në koncertin e Orkestrës së Forcave të Armatosura mbrëmjen e sotme do të ketë një instrumentist të veçantë. Ai është 10 vjeç...

Euro prek një tjetër “fund”/ Nën kërcënim të mëtejshëm nga sezoni turistik

Në rënie edhe Dollari amerikan Euro ka zbritur për herë të parë nën nivelin e 110 Lekëve. Këtë të enjte sipas kursit zyrtar të Bankës...

Humbi të dy prindërit njëkohësisht/ Gazetarja mes lotësh: Të paktën ikën të lumtur

Sot në “Ftesë në 5” me Bieta Sulon ishte e ftuar gazetarja e njohur e Top Channel, Alma Demiraj. Ajo bëri daljen e parë televizive...

Shkrirja e ASA/ Fuga:Buxhetet t’i fitojë me punë, dhe jo t’i marrë si llokume nga qeveria

Akademiku i njohur Artan Fuga ka reaguar ditën e sotme rreth ‘vulosjes’ së vendimit për shkrirjen e  Akademisë së Albanologjisë. Nëpërmjet një postimi në Facebook,...

10 kryeqytetet europiane me ushqimin më të mirë, Tirana në vend të 4

Kur mendojmë për pushimet të gjithëve na vijnë në mendje perceptime të ndryshme. Disa duan të pushojnë në plazh me një pije në dorë, disa...

Lajme të tjera

Web TV