Video-Panik në parkun e lodrave/ Shkëputet zinxhiri i sigurisë, personat qëndrojnë varur

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Një incident i frikshëm ka ndodhur në Hyde Park të Londrës, kur një nga dy litarët që mbanin nja kapsulë që ngihej në ajër, është këputur.

Siç duket edhe nga pamjet e publikuara nga mediat e huaja, dy persona kanë kaluar çaste paniku ndërsa qëndronin varë në ajër brenda kapsulës, të mbajtur vetëm nga një prej litarëve të sigurisë.

Si pasojë kapsula nis të rrotullohet në formë të pakontrolluar, duke u përplasur me pjesë të tjera të strukturës së kësaj lodre.

Pas ndërhyrjes së ekipit të sigurisë, dy personat janë nxjerrë të sigurtë dhe më pas janë dërguar në spital për të marrë ndihmë mjekësore.

Të fundit

Delet konsumojnë 300 kg kanabis në Greqi, pronari i fermës: Janë bërë të çmendura

Pas stuhisë “Daniel” shumë gjëra ndryshuan për banorët në Volos. Por si duket, kaosi nuk preku vetëm në jetët...

‘Bild’: Para gjithë botës, Rama i vë frenat ankesave ruse me një fjali

Kjo ishte një deklaratë e qartë nga shefi! Dhe sërish kryeministri i Shqipërisë Edi Rama nuk i rezistoi dot një goditjeje ndaj Rusisë.., shkruan...

Pse nuk duhet të flini kurrë gjumë në anën tuaj të djathtë

Kur shtriheni në shtrat në fund të ditës së gjatë, ndoshta përkuleni nën batanije dhe vendoseni në pozicionin tuaj të preferuar të gjumit pa...

Pranga 42-vjeçarit që plagosi efektivin, Balla: Zero tolerancë !

Ministri i Brendshëm, Taulant Balla ka reaguar pas kapjes së Klered Bozhanaj, autorit të plagosjes me armë zjarri të policit Edlir Alleshi mbrëmjen e...

Plagosi policin në krye të detyrës, arrestohet autori 42 vjeçar

Policia vë në pranga autorin e plagosjes me armë zjarri të punonjësit të Policisë mbrëmjen e djeshme. Në vijim të veprimeve kërkimore të kryera nga...

Lajme të tjera

Web TV