Aksi Korçë-Pogradec ‘pushtohet’ nga mjegulla e dendur, policia thirrje shoferëve

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Aksi nacional Korçë – Pogradec është përfshirë nga mjegulla e dendur e cila ka vështirësuar qarkullimin e mjeteve ku për shkak të dendësisë shoferët janë detyruar të ulin shpejtësinë.

Sipas informacioneve, mësohet se ky fillim janari ka pasur fluks të mjeteve në këtë aks në drejtim të Korçës qytet i cili vijon të presë qindra vizitorë ndaj dhe nga policia drejtuesve të mjeteve iu bëhet thirrje për të treguar sa më shumë kujdes,të respektojnë rregullat e qarkullimit dhe të ulin shpejtësinë.

Zona të ndryshme të juglindjes sidomos akset nacionale përgjatë një jave kanë patur prezencë të shtuar te mjegullës.

Të fundit

Ndyshimet që ndodhin në trupin tuaj nëse konsumoni xhenxhefil për një muaj

Xhenxhefili është një nga erëzat më të fuqishme të globit. Atë e gjejmë të freskët, të thatë e në...

Çfarë ndodhi? Zarf i zi në BBV! Ngjarja që tronditi banorët

Një tjetër ngjarje e pazakontë ka tronditur ditën e sotme shtëpinë më të famshme në Shqipëri. Sara dhe Françeska thuajse kanë përfunduar në një përplasje...

Pse të gjithëve u pëlqejnë thashethemet?

Fundi i dashurisë mes Tottit dhe Ilary Blasi është vetëm shembulli i fundit i mrekullueshëm. Edhe dy njoftime për shtyp (një, padyshim) trumbetuan kudo për...

“Ke rënë brenda ore kafshë”, Silvi-Romeos: S’po bëj lojë, më pëlqen Erjola

Gjatë një bisede në BBV3 Romeo ngacmon Silvin për Erjolën. Ai dhe Julia e pyesin nëse vërtet ka pëlqim për të apo thjesht e...

Trump shënon sërish fitore, nuk ndal sulmet për kundërshtarin e mundshëm Joe Biden

Donald Trump fitoi një sërë garash presidenciale republikane të shtunën, duke iu afruar më shumë faktit i të qënit kandidati i partisë në zgjedhjet...

Lajme të tjera

Web TV