Lazio dhe Milan përballen për opsionin e vetëm të tre pikëve, formacionet zyrtare

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Lazio pret në kryeqytet Milanin në kuadër të javës së 19-të në Serie A.

Kryeqytetasit vijnë pas fitores ndaj  janë në vendin e gjashtë me 34 pikë.

Në anën tjetër Milani është i dyti me 38 pikë dhe më afër Napolit që është lider me 50 pikë.

Marizio Sarri ka vendosur të luajë me emra si Pedro, Felipe Anderson, Zaccagni.

Në anën tjetër Stefano Pioli starton në sulm me Messias, Brahim Díaz, Leao; Giroud.

Formacionet zyrtare:

Lazio: Provedel; Hysaj, Casale, Romagnoli, Marusic; Milinkovic-Savic, Cataldi, Luis Alberto; Pedro, Felipe Anderson, Zaccagni.

Milan: Tatarusanu; Calabria, Kalulu, Tomori, Dest; Tonali, Bennacer; Messias, Brahim Díaz, Leao; Giroud.

Të fundit

Turqi/ Ende nën rrënojat e tërmetit ish-lojtari i Chelsea, dje shënoi golin e fitores

Turqia është duke kaluar një situatë tejet të vështirë për shkak të tërmetit që tronditi vendin. Bëhej fjalë për...

Turqia në zi kombëtare deri në 12 shkurt, shkon në 2600 numri i viktimave nga tërmeti

Presidenti turk, Rexhep Erdogan, shpall zi kombëtare deri në 12 shkurt. Një tërmet i madh vrau më shumë se 2,600 njerëz në një zonë të...

4 këshilla për të shmangur gripin kur të gjithë janë të sëmurë

Këtë vit ka pasur një “shpërthim” të madh të rasteve të gripit. Gripi sezonal shfaqet kryesisht në muajt e dimrit. Ka një fillim akut...

Chat GPT: Intervistë me makinën inteligjente

Nga Lutfi Dervishi Çfarë mendon makina inteligjente, për Shqipërinë, për problemet, korrupsionin, skandalet, aplikacionin akt1visti, pse qeveritarët shqëtësohen më shumë për like dhe komente se...

Lënë pas mosmarrëveshjet, Greqia i vjen në ndihmë Turqisë pas tërmetit shkatërues

Kryeministri Kyriakos Mitsotakis ka zhvilluar një bisedë telefonike me presidentin e Turqisë, Recep Tayyip Erdogan. Gjatë komunikimit, Kryeministri shprehu dhimbjen për tërmetin shkatërrues në Turqi...

Lajme të tjera

Web TV