Vrasja në Athinë/ Si nisi sherri mes shqiptarëve, policia në kërkim të autorëve

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Një 30-vjeçar shqiptar ka mbetur i vrarë mbrëmjen e të martës në një lokal në Athinë. Sipas mediave greke një grup prej shtatë shqiptarësh pasi kanë mbërritur në lokal kanë nisur të debatojnë mes tyre. Si pasojë e tensioneve të ashpra, kanë dalë jashtë ambienteve të lokalit, ku kanë vazhduar të debatojnë sërish. Në këtë moment një prej tyre ka nxjerrë armën dhe ka qëlluar. Për pasojë është plagosur 30-vjeçari dhe nga plagët e marra ka humbur jetën.

Mediat greke shkruajnë se sipas informacioneve paraprake i riu shqiptari është vrarë aksidentalisht, pasi nuk ka pasur lidhje me grupin e shqiptarëve që u përleshën.

Menjëherë pas kësaj ngjarje të rëndë autorët janë larguar nga vendi i ngjarjes. Oficerët e policisë kanë rrethuar zonën ku ende vijojnë hetimet për zbardhjen e plotë të ngjarjes, dhe kërkimet për kapjen e autorëve. Sakaq efektivët gjetën në vendin e krimit, një fuoristradë e tipit amerikan, 9 gëzhoja, një plumb të deformuar dhe një pistoletë 9 game.

Të fundit

Zyrtare/ Lionel Messi largohet nga Paris Saint-Germain pas dy sezonesh

Lionel Messi e mbyll me Paris Saint Germain. Lajmin e ka dhënë trajneri i klubit francez, Christophe Galtier, i...

Sot feston ditëlindjen, e gjeni dot sa vjeç bën Maestro

Sot është një ditë speciale për Armaldo Kllogjerin. I njohur gjerësisht si Maestro, Armaldo feston sot ditëlindjen e 48. I lindur në 1 qeshor 1975,...

Kompetencat e NATO-s në Kosovë

Dikur rreth 50.000, sot afër 4.000 paqeruajtës të misionit të Organizatës së Traktatit të Atlantikut Verior (NATO), KFOR, vazhdojnë misionin e tyre në Kosovë....

Çfarë lidhje kanë patatet e skuqura me ankthin dhe depresionin?

Patatet e skuqura janë një ushqim i shijshëm për shumë njerëz, por këto ushqime mund të kenë një ndikim negativ te shëndeti mendor. Një ekip...

Oferta e çmendur nga Arabia Saudite, Karim Benzema merr vendimin mbi të ardhmen

Pas 14-vitesh pjesë e Real Madrid, duket se aventurës së Karim Benzema me klubin e Los Blancos i ka ardhur fundi. Sulmuesi ka disa...

Lajme të tjera

Web TV