“Luli si inceneratori në Tiranë”, Balliu ironizon Bashën: Ekziston vetëm në letra

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Klevis Balliu ka ironizuar ish-kreun e PD, Lulzim Basja.

Ai ka bërë një postimi me nota ironie në rrjetet sociale, ku shkruan: “Luli në politik është si inceneratori në Tiranë, ekziston vetëm në letra”.

“Luli në politik është si inceneratori në Tiranë, Ekziston vetëm në letrat e qeveris në të vërtet është inekzistent. Gjithashtu njësoj si inceneratori pagesat i mer dhe ai” shkruan Balliu në postimin e tij.

Ky reagim i Balliut vjen pasi rezultoi se Gjykata nuk e ka njohur deklaratën e dorëheqjes së bërë nga Lulzim Basha një vit më parë, pasi mesa duket ajo ka qenë vetëm gojarisht atë kohë dhe nuk është shoqëruar me një dokument ligjor.

Vërtetimi është lëshuar me datë 1 Mars 2023, dy ditë para seancës së mbajtur në Gjykatën e Apelit, ku u vendos që çështja e vulës dhe e logos së PD të rigjykohen në Shkallën e Parë. Ky vendim ligjëron lidershipin e Enkelejd Alibeaj, përgjatë kohës që do zhvillohet beteja ligjore me grupimin e drejtuar nga Sali Berisha.

Të fundit

A mund të rritet mëlçia në nyjet limfatike? Sfida e re e një startup-i

Përdorimi i nyjeve limfatike të pacientëve të gjallë si bioreaktorë të vegjël, pra mjedise në të cilat rriten sa...

Skandal në ‘Për’puthen’/ Buçi-Erikës: Për kokë të çunave po të them, o vari*****

Buçi, konkurrent i formatit ‘Për’puthen’ është çmendur nga kërcimi që Erika i ka bërë Muratit në emision. Kjo pasi Buçi është shoqëruar disa herë me...

Irani gati të sulmojë Izraelin, tension i lartë në Lindjen e Mesme

Një goditje nga Irani ndaj Izraelit është një kërcënim “real dhe i besueshëm”. Deklarata vjen nga Shtëpia e Bardhë teksa frika për një sulm të afërt...

Lufta në Ukrainë/ 399 zona banimi pa energji elektrike pas sulmeve ruse

Në Ukrainë, 399 zona banimi mbetën pa energji elektrike pas sulmveve më të fundit ruse. Kjo u njoftua nga kompania shtetërore Ukrenergo, duke shpjeguar...

“Nuk mbaj mend të ketë qenë ndonjë kërcimtar…”, Iliri Shaqiri nuk kursehet për Albi Nakon

Koreografi Ilir Shaqiri ishte i ftuar sot në “Cherry on Top” me Bora Zemanin, pas një shkëputje të shkurtër nga ekrani. Mes të tjerash, Ilir...

Lajme të tjera

Web TV