Muaji i shenjtë i Ramazanit/ Sula apel deputetëve: Mos i ndyni duart siç i keni ndyrë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Deputeti i Partisë Demokratike, Dashnor Sula e ka nisur fjalën e tij në Kuvend me një urim për të gjithë besimtarët myslimanë dhe qytetarët të cilët ditën e sotme kanë nisur muajin e shenjtë të Ramazanit.

Sula pati dhe një apel për deputetët në Kuvend të cilëve u kërkoi që përgjatë muajit të Ramazanit mos “ndyejnë duart”.

“Duke qenë se është një ditë e shënuar sot për komunitetin e besimtarëve myslimanë i uroj atyre një agjërim të lehtë dhe të jgithë qyettarëve shqiptarë.

Dhe do bëja një apel shumë miqësor për qeverinë dhe drejtuesit e insitucioneve që këto ditë të muajit të Ramazanit të mos ndyejnë duart siç i kanë ndyer tani. Uroj që ti ndalojnë këto dit sepse do i bënin nder”, tha Sula.

Të fundit

“Agresioni erdhi nga serbët”/ Rama në BBC: SHBA dhe BE kanë të drejtë

Kryeministri Edi Rama dha një intervistë për BBC ku foli për tensionet në Veri. Ai doli krah BE-së dhe SHBA-së...

“Vetëm qahej e ankohej …”/ Aktrimi i Vuçiç në prani të Macron dhe Scholz

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka zbuluar detaje nga takimi me presidentin serb, Aleksandar Vuçiç, i cili u zhvillua në praninë e kancelarti gjerman...

Kreshnik Spahiu zbulon rolin e SHBA në çështjen e Saimir Tahirit

Juristi Kreshnik Spahiu tha në një intervistë për Euronews Albania se lirimi i Saimir Tahirit nga burgu është një bast i humbur i amerikanëve. Sipas...

Beatriks Ramosaj kërkon ndihmën e fansave/ Kush e gjen shpërblehet 2 mijë euro

Beatrix Ramosaj e ka nisur ditën e sotme me një kërkesë për ndjekësit e saj të shumtë. Ajo ka publikuar foton e një qenushi duke...

Dy zyrtaret e MSH në pranga për korrupsion/ Zbadhen detaje nga dosja e SPAK

Sekretarja e Përgjithshme e Ministrisë së Shëndetësisë, së bashku me një punonjëse të kësaj ministrie janë arrestuar ditën e sotme me urdhër të SPAK...

Lajme të tjera

Web TV