Shkarkimi i Nagelsmann nga Bayern, Toni Kroos: “Jam i habitur”

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Largimi i Nagelsmann nga stoli i Bayern Munchen ka surprizuar jo pak persona të botës së futbollit. Edhe pse bavarezët ishin në lojë në të gjitha kompeticionet më të mëdha, sërish nuk mjaftoi për drejtuesit, të cilët e shkarkuan trajnerin.

Një prej lojtarëve që është habitur shumë nga ky vendim është ylli i Real Madrid, Toni Kroos (Dikur pjesë e kampionëve të Gjermanisë).

“Nëse kjo është ajo që ata mendojnë se është e drejtë nga pikëpamja sportive atëhere mirë. Por për një moment mendova se ai do të qëndronte. Deri një javë më parë ata e mbështesnin atë, nuk është normale. Ka pasur kritika në të shkuarën për të, por ishin të gjithë të bashkuar për ta mbështetur, veçanërisht presidenti Hainer, i cili u ekspozua si kurrë më parë” – Tha ai.

 

Të fundit

Shkrirja e ASA/ Fuga:Buxhetet t’i fitojë me punë, dhe jo t’i marrë si llokume nga qeveria

Akademiku i njohur Artan Fuga ka reaguar ditën e sotme rreth ‘vulosjes’ së vendimit për shkrirjen e  Akademisë së...

10 kryeqytetet europiane me ushqimin më të mirë, Tirana në vend të 4

Kur mendojmë për pushimet të gjithëve na vijnë në mendje perceptime të ndryshme. Disa duan të pushojnë në plazh me një pije në dorë, disa...

Zyrtare/ Lionel Messi largohet nga Paris Saint-Germain pas dy sezonesh

Lionel Messi e mbyll me Paris Saint Germain. Lajmin e ka dhënë trajneri i klubit francez, Christophe Galtier, i cili në konferencën për shtyp...

Sot feston ditëlindjen, e gjeni dot sa vjeç bën Maestro

Sot është një ditë speciale për Armaldo Kllogjerin. I njohur gjerësisht si Maestro, Armaldo feston sot ditëlindjen e 48. I lindur në 1 qeshor 1975,...

Kompetencat e NATO-s në Kosovë

Dikur rreth 50.000, sot afër 4.000 paqeruajtës të misionit të Organizatës së Traktatit të Atlantikut Verior (NATO), KFOR, vazhdojnë misionin e tyre në Kosovë....

Lajme të tjera

Web TV