Djali dëgjoi britmat e nënës në telefon, detaje nga krimi në familjen shqiptare

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Detaje të rëndë tronditëse dalin në dritë nga krimi në familjen shqiptare në Itali pasditen e së enjtes (30 mars).

Viktima Zenepe Uruçi, i ka kërkuar ndihmë djalit të saj përpara se bashkëshorti, Xhafer Uruçi ta godiste për vdekje me thikë.

Krimi rëndë ndodhi në shtëpinë e çiftit në Borgo Rivo, në provincën e Ternit dhe dëshmitar indirekt i masakrës ishte i biri i tyre, i cili dëgjoi në telefon britmat e dëshpëruara të nënës së tij.

56-vjeçarja mësohet se i dërgoi një mesazh zanor djalit në Whatsapp ku i thoshte: “Babai yt po më vret!”.

I alarmuar djali ka telefonuar të atin dhe ka marrë vetëm një përgjigje, ulërimat e nënës së tij.

Pasi u bë dëshmitar i krimit, djali i çiftit ka telefonuar të motrën dhe më pas karabinierët, të cilët kur kanë shkuar në vendngjarje e kanë 56-vjeçaren të vdekur, ndërsa i shoqi ishte në shtëpi.

62-vjeçari u vendos në prangat e policisë.

Sipas mediave italiane, britmat e gruas janë dëgjuar edhe nga fqinjët, të cilët kanë menduar se ishte një sherr i radhës i çiftit.

Xhafer Uruçi raportohet se ishte shumë i dhunshëm dhe e kishte rrahur disa herë në të kaluarën bashkëshorten e tij, e cila kishte përfunduar në spital.

Sipas fqinjëve dhe miqve të tyre, kjo ishte një vrasje e paralajmëruar. Frikën që Zenepe kishte ndaj të shoqit, ia kishte shprehur jo vetëm djalit por edhe miqve. 52-vjeçarja punonte në një dyqan të njohur peshku në qytet.

Të fundit

Tmerrohen banorët e Freskut në Tiranë, helikopteri u hedh një lëndë të paidentifikuar

Pasditen e sotme në zonën e Freskut në Tiranë, banorët e zonës janë alarmuar nga një ndodhi aspak e...

Berisha: Zhvillimi për çështjen “McGonigal”, detyroi Ramën të bënte draftin për Kosovën

Ish-kryeministri Sali Berisha thotë se drafti që kreu i qeverisë Edi Rama prezantoi sot për Kosovën është i hartuar në Serbi. Gjatë një interviste në...

VIDEO/ Benzema prezantohet në mënyrë spektakolare tek Al-Ittihad mes 60 mijë tifozëve

Pamjet e para të Karim Benzemas me fanellën e Al-Ittihad janë mbresëlënese. Sulmuesi francez u prezantua para tifozëve në fushë në “King Abdullah Sports...

Rubini më i madh dhe më i vlefshëm ndonjëherë shitet në ankand, ja sa kushtoi ai

Një rubin 55,22 karatësh është bërë guri më e madh dhe më i vlefshëm i këtij lloji që është shitur ndonjëherë në ankand, duke...

Analiza e VOA: Mike Pence sfidon Trump për të qenë kandidat i republikanëve

Këtë javë disa republikanë kanë shpallur kandidaturën për president në përpjekje për të penguar ish-Presidentin Donald Trump që të marrë emërimin e Partisë Republikane...

Lajme të tjera

Web TV